Z extrému do extrému

 
 
 

(pokračovanie Extrémne športy pre pekné postavy)

Tak ako milé dámy? Vyskúšali ste už niečo z nášho minulého článku? Ešte nie? Chystáte sa na to, alebo ste si nenašli nič pre seba? Tak čítajte ďalej. Výmysly ľudského mozgu rozhodne neskončili.

Bitka pri Haxey

Názov tohto mesta vám zrejme veľa nehovorí. Ako by aj? Toto mesto sa nachádza v Anglicku a každoročne sa medzi ním a mestom Westwoodside naplánuje „bitka“ o látku. Nejde však o to látku získať a utekať s ňou domov. Vašou úlohou je priniesť ju do miestnej krčmy. Ten kto ju do svojej krčmy prinesie, vyhráva. Dá sa predpokladať, že účastníci sú zrejme chlapi a nemusí to vyzerať dvakrát vábne. Navyše by sa to mohlo zvrtnúť na poriadne jatky, ak by si náhodou nejaký pán tesne pred tým vypil a odniesol vlajku do súperovej krčmy. Tento „šport“ neodporúčame ženám a deťom pre riziko zranenia. Avšak na rovinu. Povedzme si, ktorá z nás by nezabojovala za krásne exkluzívne šaty! Predstavte si, že by vybrali vaše mesto a susedné, s ktorým prežívate odveký boj o to, kto je viac módny a šik. Stretnú sa dva tábory žien, jedny šaty. Družstvo dám, ktoré ich prinesie skôr do miestneho butiku získa právo na ich výrobu, špeciálne pre nich v limitovaných kusoch. Nestálo by to za to? Tento šport z Anglicka by pokojne dokázal prebudiť športuchtivosť v slovenských dámach. Nejde totiž iba o to tlačiť sa na kopu a dúfať! Keď sa po nich naťahujete, pekne si natiahnete svaly na rukách a bežať so šatami do butiku tiež nie je ľahké, no skvelé pre vašu kondičku a vizáž. Budete nielen krásna, ale zvýšite si aj sebavedomie a dobré vzťahy s vašimi spolubojovníčkami.

Hod tuniakom

Kto má rád tuniaka, ten ho zje, kto nie, ten si ním hodí. Aj tak by sa dala vystihnúť podstata športu, ktorý praktizujú na juhu Austrálie. Každý rok sa v tomto športe uskutočňuje aj súťaž a na takejto súťaži veruže nehádžete konzervy s tuniakom, ale pekného, aj päťdesiatkilového tuniačika! Je možné, že sama máte takúto hmotnosť, ale ak nie, prečo to len tak z recesie nevyskúšať? Skúste si, aké to majú páni rybári, ktorí takéto rybky musia loviť. Nemusí to byť práve päťdesiatkilová pochúťka, aj menšia hmotnosť poteší. Navyše, nikdy neviete, kedy budete nútená k takejto práci! Vášmu nošteku to voniať práve nemusí, ale rozhodne budete mať pevnejšie ruky a aj stehná. Dvihnúť taký kus mäsa chce aj silu v nohách! Takže dámy, pustite sa do tohto športu a privyrobte si trochu malou brigádičkou v spracovateľskej firme rýb.

Súboj kanoe

Máte dávno nevyriešené spory, alebo len potrebujete trochu povoliť nervy? Pozvite kamarátky, priateľov, manželov na súboj kanoe. Na Slovensku máme tiež umelo vytvorené kaskády, ktoré by sa na tento účel zrejme hodili. Takisto na Slovensku máme krásne rieky. Kanoe možno nie je vhodné na mnohé z nich, ale na to, aby ste súperov v druhom kanoe narazili a snažili sa zhodiť do vody tak, aby sa kanoe obrátilo spodkom navrch, ťažké nebude. Je zakázané používať na strkanie pádlo a na priebeh bitky zvyčajne dozerá rozhodca na brehu rieky. Prípadne si vyberte pokojný potôčik a urobte si vlastné pravidlá! Alebo si len tak zapretekajte. Odporúčame však použiť zdravotne nezavädnú vodu, napríklad v jazere. Predstavivosti sa medze nekladú! S partnerom si utužíte vzťah, ponaťahujete všetky svaly nehovoriac o následnej psychickej rovnováhe.  Ak by ste náhodou prehrali, dajte si pre tento prípad nejaké pekné tričko. Nech ste aspoň sexi, keď už nie víťazkou.

04-extremy

Človek verzus kôň

Spôsob samovraždy? V žiadnom prípade. Len odveký súboj príroda verzus človek. Trasa meria približne 55 kilometrov a nachádza sa v ťažkom waleskom teréne plnom prírodných prekážok. Niektoré sú ťažko zvládnuteľné pre koňa, iné pre človeka. Prvý človek, ktorý porazil v týchto pretekoch koňa, bol námorník, ktorý bol trénovaný špeciálne pre túto disciplínu a získal veľkú odmenu. Táto odmena sa každým rokom zvyšuje, lebo víťazov je málo (nečudo). Takže dámy, výzva pre vás! Nebojíte sa koníkov a dáte prednosť behu pred dvíhaním činiek? Vyzvite na takýto súboj koňa! Nebude na vás ziapať, nevysmeje vás a je príjemným tichým spoločníkom. Možno budete také dobré, že sa dostanete až do Walesu. Tento šport je predovšetkým pre ženy, ktoré potrebujú veľkú motiváciu. Okrem peňazí ňou bude aj získanie skvelej bežeckej kondičky. Bonusom môže byť aj veta, ktoru sa budete môcť pochváliť: „Bežím rýchlosťou 60 km/h- čo je priemerná rýchlosť koňa pri cvale.“ Ale môžete sa uspokojiť aj s 15km/h, čo je rýchlosť koníka pri kluse. Stanete sa takto ľudským prostriedkom na prepravu. Behať na MHD a autobusy už pre vás problém nebude. Vy môžete byť rýchlejšia!

Čerešnička na torte

Nejedná sa o žiaden šport spojený s jedlom, ale o veľmi príjemnú činnosť, ktorú môžete vykonať práve teraz. V dnešnej pretechnizovanej dobe, kedy sme takmer neustále nalepené na telefóny niet lepšieho pocitu, ako si telefónom len tak hodiť. Vidíme to v preafektovaných seriáloch, kedy postava v návale zúrivosti hodí telefón o stenu. No ale načo? Hoďte si ho do diaľky a možno prekonáte rekord víťaza 7. medzinárodných MS, ktorý svoj mobil zahodil až do diaľky 89 metrov. Ten musel byť pekne naštvaný, čo? Pre vás to znamená, že pri vašom najbližšom návale zlosti ak uskladňujete staré telefóny, dajte si ich do schránky prvej pomoci alebo posilňovne a zahádžte si. Staršie typy, ako ich možno skromne nazvať „ luskáče orechov“, toho vydržia dosť. Vy si ako pri predchádzajúcom športe odľahčíte nervy a pekne zašportujete. Pošlite techniku na poslednú cestu a osloboďte sa!

 

Text: Denisa

Foto: http://www.flickr.com/photos/botheredbybees/

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!