Výber zásnubného prsteňa nepodceňujte

 
 
 

Každý človek si v živote prejde vzácnymi situáciami, okamihmi, ktoré sa neopakujú, sú jedinečné, vzácne. Ako isto vieme, skoro všetky ženy si potrpia na detaily. Za jeden z najkrajších dní považujú svoj svadobný deň, prípravu naň, ktorú neberú ani zďaleka ako samozrejmosť.

Dokážu hodiny, týždne, mesiace sedieť nad katalógom, internetom, prezerať svadobné šaty, výzdoby, prstene, kytice, zatiaľ čo niektorí muži by brali hneď prvý prsteň, oblek, výzdobu, ktorú uvidia, len aby predišli týmto prípravným dňom. Dôležitý a trpezlivý postoj oboch partnerov, prináša ovocie, veď je to deň, ktorý sa zachová v pamäti už navždy.

Svoju polovičku na celý život si vyberá každý sám, podľa svojho vlastného uváženia. Partnera, ktorý bude zdieľať spoločné pocity, radosť, smútok, trápenie. Ako znie stará dobra známa veta „V dobrom aj v zlom“. Život prinesie rôzne prekážky, ale vzájomná sila dvoch, všetko premôže.

Zásnubný prsteň je symbolom vernosti, túžby, budúcnosti. Ako je dôležitý výber partnera, tak rovnako dôležitý je aj výber zásnubných prsteňov. Je to dar, ktorý by sa mal vyberať s uvážením, časovým predstihom a najlepšie s pomocou blízkych. Predsa bude večnou súčasťou dvoch ľudí, ktorí si našli spoločnú cestu a rozhodli sa kráčať spolu, každý deň, až do smrti.

Voľba prsteňa je veľmi dôležitá a preto je dôležitý aj výber vhodného čo najlepšieho zlatníctva. Dnes nie je núdza o kamenné predajne, ani o internetové predajne, preto je dôležité sa informovať vopred, aké má zlatníctvo recenzie, koľko má spokojných zákazníkov, ako predávajúci so zákazníkom komunikuje, všímať si či sa zdokonaľujú novým trendom, módou, vedia poradiť, zistiť si všetky pre a proti a tak sa pustiť do nákupu prsteňa. Starostlivosť o svojich zákazníkov je nevyhnutná súčasť každého dobrého zlatníctva.

Ak v manželstve oboch ľudí je vzťah rozprávkový, vedia sa pochopiť, všetko je krásne a manželia spolu vychádzajú a majú sa radi, tak prstene poctivo nosia každý deň, dokonca medzi ženami vzniká určitá závisť, keď pozerajú a obdivujú zásnubný prsteň druhej ženy, či už v práci, alebo v rodine. Ženy sa týmto darom veľmi rady pýšia a chvália.

Nosenie prsteňa na ruke, nie je povinnosť, je to vyjadrenie úcty, dôležitosti, vzájomnej lásky. Voľba prsteňa značí aj partnerov vkus, preto by sa mal nastavajúci včas zamyslieť komu zverí pomoc pri výbere zásnubného prsteňa do rúk, aby ukázal ako jej na svojej nastavajúcej záleží a čo všetko preňho znamená.

Až po zásnubách si uvedomíte, že to nebol Váš najťažší deň, ako ste si mysleli, ale jeden z najkrajších okamihov vo Vašom živote, ako pre ženu, tak aj pre muža.

(foto: Tela Chhe)

Dámy, priznajte sa: ako dlho ste plánovali svoju svadbu? (napíšte do komentárov)

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!