Užite si slnečné dni so správnym ovocím! Viete, ktoré je najzdravšie?

 
 
 

Poznáte vo svojom okolí človeka, ktorý nemá rád ovocie? S istotou môžeme konštatovať, že by ste ho hľadali veľmi ťažko. Z pestrej škály ovocia si dokážu vybrať i tí najnáročnejší labužníci. Ovocie skvelo chutí, zaujímavo vyzerá a je prospešné pre zdravie.

Ponúkame vám zoznam ovocia, ktoré obsahuje najviac cenných látok. Pravidelná konzumácia vám zaistí zdravie, vitalitu, ale i krásnu pokožku, vlasy a nechty. Nenechajte sa prehovárať a dajte sa spolu s nami do objavovania pozitív obľúbených ovocných plodov.

Obyčajné, ale predsa vzácne jablko

Jablká máme zafixované v kategórii „obyčajné“ ovocie. Pravdou je, že jablko napriek svojej všednosti patrí k najvýživnejším ovocným plodom. Jablká sú bohaté na vlákninu, ktorá má prečisťujúce účinky. Z tohto dôvodu mnohí odborníci odporúčajú jablká ako hlavnú zložku očistných kúr. Vláknina obsiahnutá v jablku pomáha pri problémoch so zápchou, hnačkou a vysokou hladinou cholesterolu. Jabĺčkam patria popredné priečky v obsahu antioxidantov, konkrétne flavonoidov. Flavonoidy ochraňujú najdôležitejší orgán tela (ľudské srdce) pred infarktom. Viaceré vedecké štúdie potvrdili, že jablká chránia človeka pred viacerými druhmi rakoviny. Tento ovocný plod so všetkými živinami možno pokojne nazvať budovateľom ženskej krásy a udržiavateľom mladosti.

Dokonalú regeneráciu a spomalenie procesov starnutia prinášajú marhule!

Marhule disponujú celým radom pozitívnych látok. Najpozoruhodnejšou z nich je prírodný antioxidant, lykopén. Lykopén zabraňuje vzniku rakovinových ochorení, srdcových problémov a vysokému krvnému tlaku. Ak patríte k zarytým kávičkárom a fajčiarom, lykopén je schopný čiastočne odbúravať škodlivé účinky, ktoré vyplývajú z neprimeraného požívania kávy a fajčenia. Marhuľový lykopén navyše chráni oči. Zintenzívnenie konzumácie marhúľ sa odporúča pri nedostatkoch vitamínov A, C a E. Marhule spoľahlivo doplnia i zásoby železa a draslíka. Potrebujete sa naštartovať, lebo vás čaká náročný projekt v práci? Chýba vám dobrá nálada a pociťujete únavu? Doprajte si niekoľko marhúľ denne a pozitívne účinky nenechajú na seba dlho čakať.

Banán – najlepšie antidepresívum na svete

Banány sú obľúbenou pochúťkou na celom svete. Príjemná, ničím nezameniteľná chuť, je skombinovaná s unikátnym zložením. Za zmienku stojí tryptofán, ktorý je jedným z najlepších prírodných antidepresív na svete. Rovnako spoľahlivo zlepšuje koncentráciu, znásobuje vytrvalosť, preto nesmie chýbať v jedálničku žiadneho športovca. Bohatý obsah draslíka prospieva svalom, srdcu a drží na uzde krvný tlak.

Citrusové plody obsahujú bohaté množstvo dôležitého antioxidantu – vitamínu C

Chutné a šťavnaté plody konzumujeme v najhojnejšom množstve pri vírusových ochoreniach. Pokiaľ by ich náš jedálny lístok obsahoval denne, vyhli by sme sa chrípke či nachladnutiu nadobro. Citrusové plody disponujú veľkým množstvom vitamínu C, ale aj ďalších antioxidantov, ktoré podporujú imunitný systém. Grapefruity, citróny, pomaranče a mandarínky ulahodia orgánom ľudského tela, ale príjemne potešia i chuťové poháriky.

Podporte zdravie dýchacích ciest a imunitný systém prostredníctvom kivi

Malé nenápadné kivi je ovocím, ktoré je vhodné k diétnemu režimu. Obsahuje minimálne množstvo kalórií a bohaté množstvo cenných látok – vitamíny A, C, E, viaceré vitamíny zo skupiny B, horčík, draslík a železo. V prípade, že pociťujete silné príznaky fyzickej, ale aj psychickej únavy, naordinujte si liek s názvom kivi.

 

 

Mirka

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!