Tričká sú obľúbené

 
 
 

Tričko je obľúbeným kúskom nejedného šatníka. A je úplne jedno, či ide o šatník dámsky alebo pánsky či detský. Všetci ho radi nosíme, je ľahko kombinovateľné, človek sa v ňom veľmi dobre cíti.

Neviem, či ste o tom vedeli, že prvé tričká nosili baníci. T-ričko sa objavilo prvýkrát niekedy na začiatku minulého storočia. Spočiatku nemalo ani svoj názov, nosili ho baníci ako svoj odev bez gombičiek v horúcom prostredí. Neskôr bolo nosené výlučne ako pánska spodná bielizeň.

Názov T-shirt v slovníkoch označoval bavlnené oblečenie s krátkymi rukávmi, jeho základ tvorilo písmeno T. Najväčšiu zásluhu na hromadnej výrobe tričiek mala priemyselná revolúcia v Anglicku, ktorá nepriniesla len vynález pletacieho stroja, ale aj veľký rozvoj odevného priemyslu.

Prvé dámske tričká nosili ženy až okolo päťdesiatych rokov, hoci ich Coco Chanel nosila a prezentovala už v tridsiatych rokoch. Z klasického trička sa neskôr rozvinuli rôzne strihy tričiek, ktoré poznáme dodnes – tielko bez rukávov, tričko s dlhým rukávom, s výstrihom do V. Veľmi obľúbené sú aj rôzne vtipné tričká, ktoré môžete nájsť aj na bastard.sk.

Náročnejšie ženy vyhľadávajú a nakupujú aj luxusné tričká, napríklad so Swarovski šperkami, ktoré si neváhajú obliecť aj do spoločnosti. Ponuku Swarovski šperkov, ale aj mnohých ďalších šperkov, si môžete pozrieť na websperky.sk.

Muži často považujú tričká za najpohodlnejšiu časť ich oblečenia.

Všetci si jednoducho môžeme nájsť tričko svojho obľúbeného strihu a farby. Medzi deťmi, ale aj dospelými, sú tiež veľmi obľúbené tričká s motívmi rôznych rozprávkových postavičiek, ktoré môžu byť aj dobrým nápadom darčeka pod stromček.

Kto určuje módne trendy tričiek? Zaiste to nie sú len filmové hviezdy, módni návrhári, ale aj rôzne známe osobnosti a často aj ľudia z ulice. Tričko jednoducho v našom šatníku nikdy nesmie chýbať. Naopak, často sa nám stáva, hoci ich máme desiatky, že ich stále nemáme dosť a dokupujeme nové a nové. Kupujeme ich v obchodoch, cez internet, v obchodných centrách. Sme radi, keď obchody ponúkajú aj rôzne výpredaje, kedy si ich môžeme kúpiť viac za rozumnú cenu. Vo výpredajoch sa často oplatí nakupovať aj značkové tričká.

 

Foto: goodfon.com

 

Diskusia obsahuje jeden komentár:

  1. Lenka píše:

    Celkom zaujímavé. Môj šatník je tričiek plný, sú pohodlné a hodia sa na každú príležitosť – skoro. Veľmi rada mám tričká s nápismi, sú takým spôsobom sebavyjadrenia… Naposledy som si veľmi pekné kúsky objednala cez http://www.modnehity.sk/ za výborné ceny.

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!