Tipy pre výber kabelky

 
 
 

Obchody sú preplnené skvostnými kúskami od výmyslu sveta – malé, veľké, jednoduché, farebné, extravagantné, zdobené, elegantné, plátenné či kožené. Ako správne ženy sa vyžívame v hľadaní „tej pravej“. Výber nie je jednoduchý, pretože si vyžaduje dodržanie viacerých zásad. Pýtate sa, o čom to rozprávame? Reč je predsa o kabelkách!

Kabelky sú maximálne praktickým doplnkom nášho imidžu. Zmestí sa do nich všetko, čo potrebujeme. Okrem toho disponujú jednou naozaj výnimočnou schopnosťou – dokážu triumfálne podčiarknuť ženské prednosti a naopak, potlačiť drobné nedostatky postavy.

Vyberte si kabelku podľa typu vašej postavy!

Poznáte všeobecné pravidlo, ktoré treba pri výbere kabelky dodržiavať? Kabelka je ako magnet. Púta pozornosť práve v tých oblastiach, kde sa dotýka vášho tela. V praxi to znamená, že ak máte väčšie boky a zvolíte veľkú kabelku, ktorá má dlhé ramienka a dotýka sa práve oblasti bokov, dosiahli ste neželaný efekt. Zvýraznili ste to, čo ste chceli pôvodne zakryť. V skutočnosti by ste mali siahnuť po kabelke s krátkymi ramienkami a malými rozmermi. Kabelka volená v tomto duchu automaticky priťahuje pohľad do horných oblastí tela. Platí to i naopak. Ženy s bujnejším poprsím a mocnejšími ramenami by mali automaticky siahnuť po taškách väčších rozmerov s dlhými ramienkami.

Ženy, ktorým Matka príroda nadelila menej centimetrov, by sa mali vyhnúť taškám vo veľkých rozmeroch. Nevhodné sú kabelky cez rameno s dlhými popruhmi. Vysoké ženy by nemali siahnuť po taškách malých rozmerov, ktoré vyzerajú na vyššej postave smiešne.

Aké zásady sa oplatí pri kúpe tašky dodržať?

Výber kabelky si vyžaduje dostatok času. Nemali by ste nakupovať v strese, pretože v rýchlosti si môžete vybrať tašku, ktorá nebude spĺňať vaše kritéria. Stane sa ďalším nepotrebným kusom vášho šatníka.

Nezabúdajte, že módne trendy udávajú smer, ale nie sú najdôležitejšie. V prípade, že nepatríte k módnym maniačkam, siahnite po univerzálnom type kabelky v klasickom strihu a farbe. Samozrejme, že kritériom, ktoré by ste mali aj v tomto prípade zohľadniť, je typ vašej postavy.

Kabelka plní predovšetkým praktickú funkciu. Slúži k prenášaniu vecí, ktoré potrebujete mať v každej situácii pri sebe. Tejto potrebe by ste mali prispôsobiť veľkosť tašky.

Taška je odzrkadlením štýlu svojej majiteľky. Mala by byť ľahko kombinovateľná s oblečením a topánkami vo vašom šatníku. Zodpovedne si odpovedzte na otázku, či ste športový alebo elegantný typ osobnosti. So štýlom kabelky súvisí aj farba. Pri kúpe univerzálnej kabelky sa vyhýbajte výrazným teplým a studeným odtieňom. Siahnite po farbách z neutrálneho spektra. Nemusí ísť len o klasickú čiernu alebo hnedú. Nebojte sa siahnuť po taške, ktorá je kombináciou viacerých neutrálnych odtieňov.

Ďalším dôležitým kritériom pri voľbe kabelky je kvalita, ktorá je samozrejme spojená s cenou. Pravdou je, že za kvalitu sa platí. Pri výbere kabelky sa však jednoznačne oplatí investovať. Vyberte si kvalitnú kabelku, ktorá vám dodá sebavedomie a zdolá nástrahy dennodenného používania.

 

Mirka

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!