Tetované obočie – luxus alebo prežitok?

 
 
 

Keď sa prejdete po ulici, môžete stretnúť čoraz viac divne vyzerajúcich obočí. Niektoré vyzerajú dobre, ale zväčša to naozaj vyzerá neprirodzene. V dnešnej dobe už bude na kráse umelé všetko. Nejedna z vás už určite uvažovala: „Prečo nie? Nebudem sa musieť trápiť s jeho úpravou, farbením…“ To znie všetko krásne, ale vyzerať to tak už nemusí. A stojí to naozaj za to? Za tie peniaze, bolesť? A koľko to vlastne stojí a čo to obnáša?

02-tetovane-obocieTetované obočie – niečo viac

Takýto druh tetovania sa považuje za permanentné tetovanie. Pozor, nie je doživotné! Táto metóda pochádza z Ázie, kde ju nazývajú aj pigmentovanie. Ak si takúto procedúru chcete dopriať, musíte sa „nadopovať“ vitamínmi pre posilnenie imunity a v deň úpravy nepiť alkohol. Takú “obeť” by snáď bolo možné podstúpiť, však?

Permanentné líčenie si však musia odoprieť mnohé ženy zo zdravotných dôvodov. V prípade, ak trpia zníženou zrážanlivosťou krvi, kožnými chorobami, ekzémami, plesňami, hepatitídou typu B alebo cukrovky.

Ako to funguje? (resp. nefunguje)

Pred tetovaním sa miesto lokálne umŕtvuje podobne ako u zubára, krémom alebo sprejom, ktoré tlmia bolesť. Potom ceruzkou alebo priamo tetovacími farbami predkreslí želaný tvar obočia alebo kontúry pier a začne tetovať.

Čo už nie je také cool

Nepríjemné sú chrastičky, ktoré vzniknú na druhý deň na koži z medzibunkového moku a krvi. Je potrebné ich natierať aby nevysychali. V žiadnom prípade neodlupujte chrastičky nasilu, aj keď tetované miesto môže svrbieť – mohli by ste si totiž z obočia urobiť guľáš farieb. Pár dní Vás budú trápiť, ale po týždni sa zahoja a odpadnú. Týždeň po procedúre sa vyhýbajte prašnému prostrediu, saune a tetovanie nevystavujte priamemu slnku, aspoň na mesiac vynechajte solárium. Ak ste doteraz závideli ženám, alebo bábikám, ktoré sa promenádujú po uliciach, nezávidťe. Nemáte čo! Ako sa hovorí: „Pre krásu sa trpí.“ Teraz je však otázne, či trpí človek s tetovaným obočím, alebo okolie. A milí páni, tetované obočie dnes v salónoch urobia aj vám! Aj keď zrejme nepotrebujete jeho tetovanie, ale skôr úpravu. Štýl á la Brežnev sa už nenosí.

Aj tak túžite po zmene? My sme vás varovali!

Povedzme, že nie ste žiadna manekýnka, ktorá nemá kde rozhadzovať, tak si dá trebárs tetované obočie. Ste žena, ktorá ma buď obočie nevýrazné, alebo nie je s jeho tvarom spokojná a príručku, ako trhať a tvarovať obočie proste nejako nedostala k výbave. Jednou z metód, ako takéto obočie získať, je takzvaná metóda čiarkovania. Táto metóda vám vydrží približne 3 až 5 rokov a obočie nie je doslova „vyplnené“, ale úlohou tohto čiarkovania je napodobniť každý chĺpok, ktorý chýba a tak vytvoriť dokonalý tvar. Takáto úprava je ešte prijateľná. Nielen, že vyzerá prirodzene, ale pokiaľ si zvolíte skúsenú kozmetičku vraj nebudete ľutovať. Veľa ľudí, totiž môže takýto ďalší zásah do tela odcudzovať. Tak či inak, ak ste prišli na to, že farbenie obočia v pravidelných časových intervaloch a farbenie ceruzkou je dosť otravné, poraďte sa so svojou kozmetičkou. Kvalitné obočie v Bratislave vás môže vyjsť okolo 120 eur, ale stretnete sa aj s cenou 150 eur. Tetovanie trvá od 30-35 minút, maximálne hodinu. Po tetovaní sa budete liečiť približne 2 týždne a farba vám postupne zbledne a prispôsobí sa vašej. Na dodatočné udržanie sa odporúča vazelína a v spoľahlivom kozmetickom salóne vám urobia následne korekciu. Názory na to, či je táto metóda bolestivá, alebo nie, sa rôznia.

V špeciálnych salónoch sa môžete dopočuť aj o metóde SOFTAP. Táto metóda sa využíva v USA a ponúka tieňované, či 3D obočie. Pri tejto metóde sa obočie aplikuje priamo pod kožu a vydrží 2-3 roky. Pritom jeho cena sa pohybuje okolo 80 eur. Pocit, že vám niečo budú pichať pod pokožku nie je na počutie dva krát príjemná, ale ktovie. Možno objavíte doteraz nepoznanú záľubu.

Zazvonil zvonec a obočiu je koniec

Tetované obočie nie je pre dámy, ktoré držia krok s módou. Raz je totiž obočie moderné hustejšie, inokedy tenké. Nevýhodou tetovania je tiež, že ak zmeníte farbu vlasov, farbu tetovaného obočia asi ťažko. A ak ste svetlejšie typy alebo máte redšie obočie, odborníci tetovanie rozhodne neodporúčajú. Poprípade môžete okrem rámov na tvári odísť aj s alergickou reakciou.

Tetované obočie bolo pred mnohými rokmi hit. Teraz ho však radšej nechajte odísť. Pokiaľ viete, že budete mať jednu a tú istú farbu vlasov niekoľko rokov a naplno veríte svojej kozmetičke, skúste to. Napriek tomu vám okolie skôr prepáči, ak prídete s nenamaľovaným obočím párkrát, ako keby sa na sfušovanú prácu mali pozerať celé roky. A dajte si tiež pozor na výber salónu, aby ste nedopadli ešte horšie. Ak vám kozmetička navrhne, že vám celé obočie najprv vytrhá, berte nohy na plecia a uzavrite mier s pinzetou a farbou na obočie, ktorú máte doma.

 

Text: Denisa

Foto: http://www.flickr.com/photos/bukutgirl/

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!