Tajomstvo anglických ruží odkryté

 
 
 

Zaujíma vás, prečo bývajú ostrovanky s ich neveľmi výraznými črtami tváre dekorované vábivými prirovnaniami k anglickým ružiam? Aj nás!

A tak sme investigatívne hľadali, snorili a preverovali. Až sme napokon zistili, že: devízou britských žien je ich pleť. Jemná je ako hodváb z Japonska, hladká ako ľad z Antarktídy a bledá ako porcelán z windsorskej kolekcie Alžbety II.

A to sa devy zo Spojeného kráľovstva stravujú horšie ako americké slonice, bez rozmyslu na seba víkend čo víkend ládujú hrubé vrstvy lacných líčidiel, nedrukujú kvalitným krémom na tvár a zvyčajne ani raz za život nevkročia do zariadenia, ktoré má v názve zakomponované slová „kozmetický“ a „salón“. Kľúč k rozlúšteniu záhady? Podnebie! Či už ide o obyvateľky Brightonu alebo Ullapoolu, s demokratickou rovnosťou sú od útleho detstva vystavované neutíchajúcemu daždivému počasiu. Kým na Slovensku sa akosi patrí byť tri týždne absolútne sucho a potom si na vybalansovanie strihúť dvojdňovú búrku vrátane všetkých hromo-bleskových špeciálnych efektov, nad Britániou sa mračná hromadia non-stop a krajinu kropia vlahou s poctivosťou hodnou tamojších úradníkov. Anglické ladies tak dostávajú odmenu za život s dáždnikom v ruke vo forme maximálne sviežeho a vlhkého ozónu zaručujúceho hebkosť a hydratáciu ich pokožky. Bonusom za každodenný boj s chladom zachádzajúcim pod nechty je aj absencia škodlivých slnečných lúčov garantujúcich „plebejské“ opálenie, vysušenie a predčasné zostarnutie pleti. Výsledkom je tvár vskutku pripomínajúca lupeň ruže v rozpuku. Otázkou potom zostáva už len to, či pokožka konkurujúca exponátom z Medzinárodnej výstavy a veľtrhu kvetov Flora Olomouc stojí za život strávený v neustálych chmárach a podliezavej zime.

 

Text a foto: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!