Štyri zázračné pomôcky

 
 
 

… s ktorými premeníte vlastnú obývačku na profesionálne zariadené fitnescentrum.

Neodolala som ponuke v obchode so športovými potrebami a zainvestovala som do štyroch pomôcok na cvičenie, s ktorými si dokážem precvičiť celé telo a po skončení ich pokojne zasuniem pod gauč či zavriem do skrine. Ktorá z nich sa bude najviac hodiť vám?

Prvou zázračnou pomôckou je balančná doska. Vyzerá ako polovica lopty, na ktorej je položená doska a hoci balansovanie na nej vyzerá celkom jednoducho, cvičenie je skutočne náročné. V prvom rade, udržať rovnováhu na neustále sa pohybujúcej doske je zaberák na brušné svaly, pretože tie držia moje telo vo vzpriamenej polohe. Okrem toho, dá sa na nej posilňovať takmer všetko – ramená, hrudník, ruky, boky, zadok, nohy… môj najobľúbenejší cvik s balančnou doskou sú kliky. Na rozdiel od klasických klikov, ktoré pôsobia hlavne na hornú časť tela, s touto pomôckou pri tom pracujem aj na svojich brušných svaloch a nohách.


Miesto číslo dva v mojom srdci má fitlopta. Cez deň slúži ako stolička, no večer sa mení na „mučiaci nástroj“ – pracujú na nej všetky moje svaly. Okrem klasických brušákov mi tiež slúži ako pomôcka pri posilňovaní nôh, chrbta a zadku. Priznanie – na verejnosti by som na nej asi necvičila. Niektoré z cvikov totiž svojou polohou pripomínajú nedôstojné chrobačie metanie sa… účinné, no najlepšie v súkromí vlastnej obývačky.

 

 

 

Nikdy som si neobľúbila stepper a kráčať po schodoch patrí medzi moje najmenej obľúbené činnosti. Keď som však videla, aký rôznorodý dokáže byť schodík pre step, neváhala som ani chvíľu. Dnes má pevné miesto pod mojim gaučom, odkiaľ ho pravidelne vyťahujem a pri pozeraní večerných seriálov striedam nohy v sérich po dvadsiatich a kráčam. Nahor, nadol, do strany, priťahujem kolená k brade…

 

Poslednou stálicou medzi mojimi fitnes pomôckami je guma. Nie obyčajná, ale cvičebná guma, ktorá mi slúži na sto spôsobov a je najmenšou z mojich domácich zázrakov. Dostať ju v rozličných farbách, odporoch i dĺžkach, takže si z nej vyberie začiatočník i profesionálny tréner. Kedysi sa používala hlavne počas cestovania, ak ste nechceli vyjsť z formy, dnes je populárna medzi fanúšikmi jógy i pilatesu.

 

Na začiatok si stačí vybrať jeden doplnok a postupne s pomocou internetu preskúmavať jeho bohaté využitie. Ak vás znudí jedna pomôcka, prejdite pokojne na druhú. Najlepšie na nich je, že vám na rozdiel od vstupenky do fitka vydržia navždy.

 

Nina Frisby

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!