Šediny sú in

 
 
 

Sivovlasý ruský štyridsiatnik okupujúci miesto medzi najkrajšími ľuďmi planéty. Omyl? Vtip? Náhoda? Ani jedno. Ani druhé. Ani tretie. Našťastie!

Ruský barytonista Dmitri Alexandrovič Hvorostovsky má štyridsaťdeväť rokov, na tvári nulu plastických zákrokov, na hlave stovky ultra šedivých vlasov a  jeden zápis na prestížnom zozname Päťdesiatich najkrajších ľudí sveta časopisu People.

Na konci júna svetoznámy sólista po prvý krát vystúpil na Slovensku. Okrem bezchybne zvládnutého koncertu na festivale Viva Musica! oblažil publikum aj absolútne neumeleckým spôsobom. Skrz-naskrz prešedivelým slovenským hlavám ukázal, že atraktívny môže byť aj človek so šticou, vyjadrené slovami patetického básnika, predčasne a husto posypanou striebrom.

Dmitri Hvorostovsky, jeden z najuznávanejších operných spevákov na svete, rozhodne nepatrí do smutnej kategórie neborákov, ktorí by si nedokázali našetriť na farbiaci šampón z drogérie či na pravidelné seansy u kaderníka. Aj napriek dostatku finančných prostriedkov a možností zmeniť imidž sa však barytonista neutieka k umelým zásahom do svojho unikátneho zjavu. Do úvahy dokonca neberie ani poľahčujúcu okolnosť, že pódiové levy majú na umelé krášlenie tak akosi nárok. Ak nie rovno požehnanie.

Aj na Hvorostovskeho, tak ako na tisícky mladých ľudí kdekoľvek na svete, pred rokmi doľahla kliatba predčasného šedivenia. Svoj hendikep však dokázal pretaviť do trademarku. Vlasy si nefarbí. Hlavu si neholí. Parochne nevlastní. Šiltovky nenosí. Práve naopak! Strieborné háro hrá v jeho zjave hlavnú rolu. Dostáva dokonalý strih. A dopriata mu je dĺžka takmer po plecia.

Navyše, to, čo zástancovi prirodzenosti ubrala krutá mater príroda, dobieha inými cestičkami. Oblieka sa športovo do trendových talianskych značiek. Publikum oslňuje dokonale upraveným chrupom. Pleť má hebkejšiu ako topmodelka. Postavu vo forme a kondíciu v norme si udržiava športom. Aj napriek hrozivo bielej hlave tak Hvorostovsky pripomína skôr chrabrého cároviča ako deti desiacu smrtku s kosou.

Zrátané a podčiarknuté: Po detailnom porovnaní s ostatnými hviezdami tróniacimi na provokatívnom zozname najatraktívnejších ľudí planéty rýchlo nadobúdame presvedčenie, že práve náš malý boh z Viva Musicy! si pozíciu medzi krásavcami vydobil najkorektnejšími prostriedkami. Bravó!

 

Text: Lucia Mušáková

Foto: Oles Cheresko pre Viva Musica

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!