Prsné implantáty 1.: Na čo myslieť pred zákrokom

 
 
 

Myšlienka na umelé zväčšenie pŕs vyvoláva u mnohých žien obavy. Silikónové implantáty sa spájajú s nespoľahlivým materiálom, ktorý z nich môže uniknúť a spôsobiť vážne zdravotné problémy. Tieto obavy boli na mieste v minulosti, keď sa implantáty zväčša plnili tekutým fyziologickým roztokom. Ten sa niekedy dokonca pri prudších pohyboch prelieval z miesta na miesto, čo v prsiach dotyčnej dámy vyvolávalo nepríjemné pocity.

Odvtedy plastická chirurgia pokročila a miesto tekutiny sa používa silikónový gél. Ten je vyrobený tak, aby sa skladal len z veľkých molekúl, ktoré ťažko uniknú zvnútra implantátu. Navyše svojou konzistenciou sa viac podobá na prsnú žľazu. V prsiach preto pôsobí omnoho prirodzenejšie a na pohľad ani na dotyk nepoznať, že žena podstúpila nejaký skrášľovací zákrok.

Podľa tvaru rozlišujeme implantáty sférické (guľaté) alebo anatomické (kvapkovité). Každé sú vhodnejšie pre iný typ poprsia, vo všeobecnosti sú však lepšie tie anatomické, ktoré sa viac prispôsobia tvaru vašich pŕs a tak na nich umelý zásah vôbec nebude poznať. Výber implantátu treba každopádne vopred skonzultovať s plastickým chirurgom. Dôležité je tiež jeho umiestnenie. Najčastejšie sa implantáty vkladajú pod prsný sval, pri niektorých atypických tvaroch prsníkov je však toto umiestnenie rizikové.

Spýtajte sa aj na výber miesta, kadiaľ chirurg povedie rez. Niektorí chirurgovia dávajú prednosť rezu v podpazuší, mnohí však považujú za najlepší rez na prednej strane, teda na prsných dvorcoch. Považujú ho za šetrnejší voči implantátu, ktorí sa spredu ľahšie vkladá, aj voči samotným prsiam.

Posledná a najdôležitejšia vec, ktorú si treba dohodnúť pred operáciou: aké veľké prsia by ste chceli mať? Odpoveď: „Čo najväčšie“ nie je veľmi rozumná. Seriózny chirurg by vám takýto rozmar ani nemal dovoliť. Ak chcete vyzerať naozaj dobre, zmenené prsia by mali ladiť zo zvyškom postavy. Ich nová veľkosť by mala zohľadňovať vašu výšku, obvod hrudníka, ramien, pásu a bokov.

Keď už máte všetko skonzultované, môžete sa objednať na zákrok. Plastickí chirurgovia však tvrdia, že samotná operácia je len polovica úspechu. Druhou polovicou je starostlivosť po zákroku. O nej si povieme nabudúce.

Marianna

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!