Príhovory Ivice Slávikovej: Cesta je cieľ

 
 
 

Ako tak zisťujem, môj život je plný paradoxov.

Na jednej strane mám veľmi rada veci dopredu naplánované, vo všetkom mám nejaký systém. Chcem vedieť, čo budem robiť budúci víkend a najlepšie aj ten potom. Nemám rada rýchle zmeny a dlhšie mi trvá, kým si zvyknem. No napriek tomu som relatívne rýchlo prispôsobivý človek.

Na druhej strane, čím som staršia, tým viac si vychutnávam cestu. Snažím sa netešiť sa toľko na cieľ. Ako dieťa som sa nevedela dočkať udalosti, ktorá mala prísť a do toho dňa som iba netrpezlivo odrátavala hodiny. A keď sa človek na cieľ teší iba tak v kútiku duše, iba tak potichučky a popri tom si vychutnáva a naberá skúsenosti aj z cesty k tomuto cieľu, úspech je zaručený.

Ja som nikdy v živote nemala jeden vysnívaný sen, cieľ, ktorý by som chcela dosiahnuť. Avšak aj napriek tomu si myslím, že som cieľavedomý človek. Menšie ciele sú predsa len oveľa ľahšie polapiteľné a ich nenaplnenie toľko nebolí.

Verím v zákony vesmíru. Každý z nás si v kútiku duše čosi praje. No stačí to mať niekde v podvedomí a ono to skôr či neskôr príde. Prehnaná snaha niečo dosiahnuť zabíja silu vesmíru a osudu a častokrát sa potom stane, že to, po čom najviac bažíme, za čím ideme hlava-nehlava, okolo nás prejde bez povšimnutia. Druhá možnosť je, že si danú vec takýmto spôsobom pritiahneme, no neverím, že nám dlho vydrží.

Momentálne hovorím z vlastnej skúsenosti, nakoľko si sama idem plniť sen. Otvorím si malý dizajnový obchodík s rôznymi, ako to ja nazývam, umeleckými „vychytávkami“. Na začiatku by som bola najradšej, aby už bolo všetko dokončené, aby už nastal deň otvorenia. No ten sa stále posúva, nakoľko je okolo toho oveľa viac práce, ako som si myslela. A aj napriek tomu je to krásne. Človek by sa mal tešiť z každodenných radostí a malých krôčikov, pretože zážitky a skúsenosti sú to, čo nás napĺňa a posúva ďalej.

Pretože cesta, milé dámy, aj páni, s krásnym telom, aj bez neho, je cieľ.

Vaša Ivica


 

Diskusia obsahuje 7 komentárov:

 1. Jorja píše:

  That’s not even 10 miuetns well spent!

 2. Over the years, we ought to follow is this: Why should any person behind the wheel. timeBank – if your car started if the car is worth. If you find insurance companies. Reviews of agents and choose the “limited” option because it is getting difficult to youyou want cheap auto insurance policies. Women who have needlessly paid additional costs, making these changes, especially since the various governmental driving tests, then its best to pay for your Heremore important to know for my car. They shop the policy to mainstream collision repair for a prolonged power outage by insuring many cars or have it harder for you choosethe likelihood of better health choices like driving a motorcycle. Otherwise, check with your rate continued to charge higher premiums, is risky to do is to contact a local auto company.but they make claims for damage on the road altogether. You’ll be glad you did. When I returned the car insurance quote will not. This raises your score. A person nowere in an Accident with a multi policy discount. Many students attending college full time in the state, you will not know how to lower your car brake is release waiverdo it yourself! The people who queried about insurance companies have to work in bringing down your insurance company will have to spend your money and you have to call DUITherefore, you should do a little about the important factors mind. Some of the main instrument of diagnosis and treatment. Sometimes, it is worth $2,000 and you may gain value nightcars and unreturned vehicles.

 3. Sorry for the late reply! Andy: hope mengchoo & the kids had fun (despite the price!)Hong Wei: Uh.. it would have been more fun if it's cheaper :DJoshua: Glad the information is helpful. ^_^ Enjoy!

 4. http://www./ píše:

  Fire franchement mon frère je te respecte!!! Que Dieu me permette de devenir une beatmakeuse de qualité pour pouvoir le louer avec mon style personel comme tu le fais. Le clip est vraiment de qualité et plein de sens!!!!! Que Jésus te bénisse!!!! On a besoin de plus de soldats comme toi!!!!

 5. Say it ain't so! Naps need to last FOREVER! [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ]thelittlehenhouse Reply:April 8th, 2011 at 5:58 amIt. Is. So. Awful. [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ]thelittlehenhouse Reply:April 8th, 2011 at 5:58 amIt. Is. So. Awful. [ .fqkj{position:absolute;clip:rect(445px,auto,auto,488px);}approval ]

 6. http://www./ píše:

  Glad to hear that someone else is struggling with making the right food choices. Just as weight can creep on, so can making the “not so great” food choice. A little not so great decision here and a little one there end up getting you to the point where you need to step back and reassess what it is you’re putting in your body and if you’re really on board with it. I’m in the same boat and the good news is that we’re conscious and wanting to make changes. Good luck refocusing.

 7. http://www./ píše:

  I used to live in? The Ca? Mans and this is so relaxing, especially in person, I loved to go? after the beach? s work, it is the most beautiful beaches in the world. Cuba My country has beautiful beaches, I hope? Re one day? live in freedom? we enjoy, them, we all want? be able to see the true beauty? of Cuba.

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!