Postava ako lusk aj po štrnástich deťoch

 
 
 

Američanka Nadya Suleman sa preslávila počtom svojich detí, ktoré sa jej podarilo priviesť na tento svet – v januári 2009 sa stala mamou prvých osmorčiat na svete, ktoré prežili dlhšie ako týždeň.

Doma ich však čakalo už šesť súrodencov a tmavovlasá, 36-ročná Nadya je tak štrnásťnásobnou matkou. Okrem počtu detí sa však pýši postavou ako lusk, ktorú má aj bez pomoci plastickej chirurgie. Hoci v jej živote so štrnástimi deťmi mladšími ako desať rokov nie je veľa na závisť, jej telo patrí medzi výnimky. Ako to tá žena robí?

Keď v roku 2008 Nadya otehotnela za pomoci umelého oplodnenia, mala za sebou už päť pôrodov, medzi jej staršími deťmi sa nachádzal aj pár dvojičiek. Krátko po narodení ôsmych malých batôžkov radosti svet obletela fotka jej obrovského brucha posiateho žilami a striami a nielen ja som si pomyslela, veľa šťastia so zhadzovaním kíl! Prebytočné kilá idú dole po každom tehotenstve, a žena, čo na svet priviedla osem detí naraz, má určite väčšie starosti ako márnivosť a vráskavú kožu na bruchu.

Och, ako som sa len mýlila. Keď osmorčatá oslávili svoj prvý rok, ich matka sa objavila v bikinách na titulke týždenníka Star a vyrazila dych čitateľom na celom svete. Po jej niekdajšom vypuklom bruchu nebolo ani pamiatky, nehovoriac o striách, povisnutých prsiach či celulitíde. Nadya, ktorá v čase pôrodu vážila takmer 270 libier, bola o rok naspäť na váhe 125 libier a v rifliach veľkosti 0!

S narodením detí niekoľkonásobná mamička okamžite stratila 40 libier. Zvyšok váhového poklesu je však výsledkom tvrdej driny, niekedy aj na úkor spánku. Keďže kontroverzná tmavovláska mala v prvé mesiace dostatok kardia počas behania za staršími deťmi a starostlivosti o novorodencov, tri razy do týždňa, keď všetkých jej štrnásť pokladov v noci spalo, šla do posilňovne. Tam sa hodinu a pol trápila s činkami, klikmi, brušákmi a závažiami, aby svoje telo vrátila naspäť do pôvodnej podoby.

K návratu do normálneho oblečenia jej tiež pomohla diéta skladajúca sa z proteínu, zeleniny a detského mixovaného jedla, ktoré si Nadya dopriala niekoľkokrát denne. Všetko však bolo poznačené odriekaním si sladkého a niekedy aj spánku na úkor cvičenia. Nadya teda dokázala, že keď sa chce, všetko ide. Aj bez plastickej chirurgie.

Hoci je jej život poznačný škandálmi a finančnými problémami, život Nadyi Suleman je obdivuhodný v jednom – nenechala sa oklamať pohodlnými výhovorkami zaneprázdnených rodičov a pre svoju postavu sa v pote tváre rok nadrela. A to je už čo povedať.

 

Nina Frisby

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!