Pilates, box a tanec v unikátnom programe spolu pod názvom Piloxing!

 
 
 

Piloxing zavítal do našich končín z oblasti Kalifornie. Prináša so sebou jedinečné spojenie viacerých overených metód cvičenia – Pilatesu, boxu a tanca, ktoré sa prevádzajú pri pulzujúcej hudbe.

Pilates slúži k prehĺbeniu celkovej flexibility, formovaniu problematického svalstva a získaniu duševnej rovnováhy. Adrenalín do cvičenia vnáša svojou rýchlosťou a obratnosťou box, ktorý tónuje oblasť paží a drieku. Všetko je okorenené primeranou dávkou jednoduchých tanečných choreografií. Výsledkom je dokonalé posilnenie všetkých svalových skupín a kardiovaskulárneho systému. Pri cvičení sa spaľuje obrovské množstvo kalórií, výsledkom ktorého je strata hmotnosti. Najúčinnejšou formou tréningu je intervalový tréning, kde sa striedajú rozličné intenzity cvičenia. Nuž a Piloxing vychádza práve zo zásad intervalového tréningu, ktorý je jednotkou v chudnutí a získavaní kondície.

Piloxing si zamilovali mnohé hviezdy svetového formátu, pretože sa výrazne odlišuje od iných typov cvičení. Je zábavný a sústreďuje sa nielen na fyzickú, ale aj psychickú stránku osobnosti ženy. Tvorkyňou Piloxingu je Viveca Jensen, ktorá je vo svete fitnes známou osobnosťou. Pôsobí ako inštruktorka Pilatesu, profesionálna tanečníčka a osobná trénerka. Časť svojej energie a záujmu venovala boxu. Získané vedomosti, skúsenosti a zručnosti vniesla do nového cvičebného programu – Piloxing.

Piloxing spája prvky pilatesu, boxu a tanca. Ako pôsobia na organizmus človeka?

Piloxing – magické spojenie pilatesu, boxu a tanca prináša kvantum pozitív telu i duši. Poznáte ich? V prípade, že nie, pozorne čítajte!

Pilates má vo svete cvičebných programov pevnú pozíciu desiatky rokov. O  vznik pôvodne rehabilitačného cvičenia sa pričinil Joseph Pilates pred takmer sto rokmi. Zostavil ho ako tréningovú metódu určenú pre telo i myseľ. Pilates sa zameriava na precvičenie svalových skupín, na ktoré sa pri iných druhoch pohybu zabúda. Cvičenie podľa Pilatesa zrýchľuje metabolizmus a tvaruje problematické svalové skupiny. Podieľa sa na zlepšení celkovej flexibility, koordinácie, eliminácii stresu a zlepšení koncentrácie. Pilates zmierňuje bolesť, pomáha dostať sa do formy po úrazoch a je dokonalým relaxačným prostriedkom.

Pilates vychádza z princípov, ktoré si treba postupne osvojiť. Cvičenie sa zameriava na hlboké a pravidelné dýchanie,  jeho kontrolu, koncentráciu, presnosť vykonávania cvikov a plynulosť. Základom je POWERHOUSE alebo centrum sily. Centrum sily zahŕňa svalové skupiny, ktoré sú zodpovedné za správne držanie tela, funkciu vnútorných orgánov a chrbtice. Cieleným posilnením centra sily dochádza k formovaniu problémových ženských partií brucha, zadku a stehien.

Box je súčasťou športového sveta a olympijských disciplín tisíce rokov. Box tónuje svaly horných a dolných končatín i oblasť pásu. Krátke údery, obranné pozície, zaujímavé boxerské kombinácie a fitnes prvky prinášajú do Piloxingu vzrušujúce chvíle. Boxom získava človek kondíciu, rýchlosť, silu, obratnosť, koordináciu a vytrvalosť. Skvelé je, že box je pomocníkom pri nadobúdaní vnútorného pokoja. Zapojením boxerských prvkov a vlastnej predstavivosti sa môžete zbaviť nahromadeného hnevu.

Odreagovanie sa od všetkých povinností, zmyselný príval príťažlivosti a sebavedomia so sebou prináša tanec. Tanec vo všeobecnosti znižuje psychické napätie, zlepšuje koordináciu, prináša energiu a posilňuje pohybový aparát. Tanec je prostriedkom pre trvalé udržanie zdravia srdca, ciev a dýchacieho systému. Rytmické pohyby v jednoduchých choreografiách posilňujú pevnosť kostí a bránia vzniku osteoporózy. Podľa vedeckých štúdii pravidelné venovanie sa tancu posilňuje fungovanie mozgu a bráni vzniku Alzheimerovej choroby. Tanec vnáša do života radosť a pozitívnu energiu. Ak má človek v duši svetlo a teší sa zo života, potom priťahuje do svojho bytia pozitívne veci. Skúste to tiež!

[note color=”#fcfcfc”]Presvedčili sme vás o fyzických a duševných prínosoch Piloxingu? Potom neváhajte a vyhľadajte najbližšie Piloxing štúdio, kde sa môžete športu svetových hviezd venovať naplno.[/note]

 

Mirka
Obrázok: photostock, freedigitalphotos.net

 

Diskusia obsahuje jeden komentár:

  1. Petra píše:

    Bratislava

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!