Odstráňte svoje nedokonalosti

 
 
 

V súčasnej dobe je plastická chirurgia v Trenčíne, ale aj v iných miestach na takej úrovni, že dokáže ponúknuť prirodzené a estetické výsledky pri zachovaní maximálnej bezpečnosti zákrokov. Vývoj estetickej medicíny neustále napreduje, vzhľadom na požiadavku okolia po mladšom a lepšom vzhľade prezentáciou nových lekárskych procedúr, ktoré sa snažia o minimálnu invazivitu a maximálnu bezpečnosť pri prevádzaní akéhokoľvek zákroku.

Zákroky plastickej chirurgie nevyhľadávajú len ženy, ale aj muži. Ženy sú často nespokojné so svojou postavou, stále riešia svoje nedostatky, keď sú oblečené v spodnej bielizni. Niektoré nie sú spokojné so svojimi prsníkmi a rozhodnú sa pre mastopexiu.

Pýtate sa, čo to mastopexia je. Zjednodušene, je to modelácia prsníkov. Týmto spôsobom sa rieši široké spektrum odchýliek prsníkov, hlavným účelom je zlepšenie ich tvaru a pevnosti. Najčastejšou príčinou, pre ktorú sa pre operáciu ženy rozhodujú, je pokles prsníkov spôsobený ochabnutím kože a strata objemu prsníkovej žľazy, ktorá môže byť spôsobená náhlym väčším úbytkom hmotnosti, po opakovanom tehotenstve, kojení a v menopauze, kedy sú prsníky ovisnuté a stratili svoj objem. Ženy tento stav veľmi trápi, a preto sa pre zákrok rozhodnú.

Zákrok možno rozdeliť na tri fázy: pred operáciou, operácia, pooperačné obdobie a režim.

Operácii predchádza konzultácia s lekárom, kedy sa porozprávate o možnostiach operácie, vedení rezov, lekár vám povie všetko, čo vás zaujíma. Samozrejme, sú potrebné predoperačné vyšetrenia. Operácia prebieha v celkovej anestéze, klientka je úplne uspatá. Technicky ide o dosť zložitú operáciu, ktorá vyžaduje skúsenosti operatéra a estetické cítenie, trvá približne 2,5 hodiny. Pacientka je hospitalizovaná jeden deň.

Po operácii je nutné 6 týždňov nosiť špeciálnu kompresnú podprsenku, pokiaľ lekár neurčí inak. Pooperačný priebeh je minimálne bolestivý. Dá sa zvládnuť bežnými analgetikami. Nejaké jazvy síce zostávajú, ale pri porovnaní s výsledným benefitom sú zanedbateľné. Doporučuje sa krátky kľudový režim, po ktorom sa žena môže pomaly vrátiť späť k svojim činnostiam. Žena je oveľa spokojnejšia a určite si dopraje aj nejaké luxusné spodné prádlo.

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!