Odstraňovanie vrások 2.: Spôsoby odstraňovania

 
 
 

V prvej časti článku sme si porozprávali o tom, ako vhodnou starostlivosťou o pleť tvorbe vrások čo najviac zabrániť. Keď vrásky napriek tomu pribúdajú, netreba si zúfať. Korektívna dermatológia pozná množstvo spôsobov na ich odstránenie. Prinášame vám ich stručný prehľad.

 Aplikácia prípravkov pod pokožku

Botulotoxín je látka, ktorá blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení. Mimický sval sa pod jej vplyvom prestáva hýbať. Tú časť tváre, do ktorej bol botulotoxín aplikovaný, už nedokážete vraštiť, či krčiť. Pokožka na danom mieste ostáva vyrovnaná, čo stačí na odstránenie drobných mimických vrások. Do miest s hlbšími vráskami sa vstrekujú výplňové implantáty. Dnes najčastejšie obsahujú kyselinu hyaluronovú, ktorá je pre organizmus prirodzená a nemá takmer žiadne vedľajšie účinky. Pri veľmi hlbokých vráskach, spôsobených starnutím, sa môže použiť metóda mezolift. Ide o opakované vstrekovanie rôznych prírodných látok pomocou mikroinjekcií. Injekcie obsahujú rôzne kyseliny, vitamíny, minerály a enzýmy, ktoré pri spoločnom pôsobení pomáhajú regenerovať poškodené časti pokožky.

 Povrchové aplikácie

Pri chemickom peelingu sa na ošetrované miesto nanášajú rôzne látky, ktoré spôsobujú odlúpenie vrchnej časti pokožky a tým jej vyhladenie. Ide o kúru, ktorá pozostáva z niekoľkých sedení. Vrchná vrstva pokožky sa môže odstrániť aj pomocou mikrodermabrázie, ktorá pracuje pomocou špeciálne upravených kryštálov. Procedúra podporuje produkciu nových kožných buniek v najhlbšej vrstve kože a tvorbu kolagénu v pokožke. Je vhodná pre obnovu pokožky, poškodenej vonkajšími vplyvmi.

 Rôzne neinvazívne prístroje

Obrovský pokrok v oblasti medicínskych prístrojov priniesol množstvo rozličných zariadení, ktoré vyhladzujú a regenerujú pokožku. Často kombináciou rôznych princípov: mechanického pôsobenia, prístrojovej masáže, rádiofrekvencie alebo laseru. Tieto prístroje nie sú určené špeciálne na odstraňovanie vrások, pôsobia aj relaxačne, mnohé dokážu odbúrať tuk a formovať postavu. Všetky metódy sú pritom neinvazívne, pacient sa môže po zákroku prakticky hneď zapojiť do bežného života.

 Marianna

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!