Odstraňovanie vrások 1.: Ako mu predísť

 
 
 

V dnešnej dobe sa našťastie nemusíte zmieriť s tvárou plnou vrások. Existuje množstvo postupov a zákrokov, ktoré vás vrások zbavia. Môže ísť o chemické prípravky, ktoré sa nanášajú na problematické miesta alebo implantujú pod pokožku. Alebo o neinvazívne zákroky pomocou rôznych prístrojov estetickej medicíny.

Tak ako pri iných skrášľovacích zákrokoch, aj tu platí, že by mali nastúpiť, až keď všetky ostatné možnosti zlyhali. Čo sa žiaľ stáva dosť často. Tvorbe vrások ani pri najlepšej snahe celkom nezabránite. Vplyvom gravitácie, genetických dispozícií, stresu, znečisteného ovzdušia, fajčenia a mnohých ďalších faktorov vaša pokožka stráca kľúčové látky kolagén a elastín. To vedie k jej ochabnutiu.

Napriek tomu je veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste proces starnutia kože spomalili. Takže štyridsiatnička, ktorá o seba dbá, môže mať omnoho sviežejšiu a mladšiu pokožku ako 25-ročná žena, ktorá si myslí, že je ešte mladá a o pleť sa starať nemusí. Keď sa jej po tridsiatke začnú tvoriť vrásky vo veľkom, začínať s pravidelnou starostlivosťou bude už neskoro.

Najdôležitejšia pre pokožku je jej dôsledná hydratácia. To znamená: dostatočný prísun tekutín a pravidelné ošetrovanie vhodnou kozmetikou. Krémy by mali obsahovať dostatok vitamínu E a kolagénu. Tieto látky je dobré prijímať aj v potrave či výživových doplnkoch. Pred spaním sa nezabudnite odlíčiť a natrieť nočným výživným krémom.

Pokožke neprospieva nadmerné opaľovanie, či už na slnku alebo v soláriu. Škodí vám v širšom rozsahu. Okrem vrások vám môže spôsobiť nepekné pigmentové fľaky alebo rozšírené cievky. O riziku rakoviny kože ani nehovoriac.

Okrem vrások, ktoré vznikajú v dôsledku starnutia a nesprávnej starostlivosti, vznikajú pri nevhodných výrazoch tváre aj mimické vrásky. Ide najmä o mračenie, vraštenie čela či špúlenie očí (ak napríklad máte nosiť okuliare a nenosíte). Vašej tvári rozhodne prospieva príjemný uvoľnený výraz, preto nezabúdajte na oddych a relax a ak sa dá, zbytočne sa nestresujte. Slovný zvrat „starosti mi robia vrásky“ je pravdivý.

Drobné vrásky sa dajú ešte korigovať pomocou liftingových krémov. Ak vám napriek všetkej snahe vrásky pribúdajú a prehlbujú sa, je na mieste obrátiť sa na odborníkov. O spôsoboch odborného odstraňovania vrások si povieme viac nabudúce.

Marianna

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!