Očami ikony (2.)

 
 
 

Krásna, milá, jemne nenápadná a nadpozemsky elegantná Isabel Dupré, stylistka s parížskymi koreňmi, takmer dve dekády pripravovala módne strany v americkej fashion biblii ELLE.

Dnes žije striedavo v Nice, New Yorku a v rodnej francúzskej metropole, kde nakupuje rovnako vášnivo, ako keď jej na účet prišla prvá americká výplata.

Chopte sa príležitosti nechať si od pani maximálne povolanej poradiť v otázkach módy, vkusu, imidžu, vzhľadu a štýlu. Verte, že vo fashion biznise po oboch stranách Atlantického oceánu len ťažko nájdete väčšiu profesionálku.

Takže? Ako na dokonalý styling, časť druhá:

  • Nepovyšujte svoju tvár nad všetko na svete. Rovnako dôležité je, v akom stave máte ruky. Nepoznám odpudivejšiu kombináciu ako tvár rozmaznávanej bábiky a ruky zanedbávanej stareny. Na obe používajte kvalitné krémy. Pravidelne chodievajte na kozmetiku i na manikúru. Investujte do kvalitnej maskary aj do drahých hodiniek. Dojem tak spravíte dokonalý. S garanciou vrátenia peňazí.
  • Nepodceňujte spánok. Ženy s povädnutou pleťou, pokožkou so šedým nádychom, tmavými kruhmi pod očami, zlou náladou, pesimistickými rečami, unaveným pohľadom a permanentným nutkaním k zívaniu vzbudzujú ľútosť namiesto toho aby vyžarovali sexepíl. Ak je to váš prípad, už viete, čo robiť. Okamžite zaľahnúť! Máte to odo mňa rozkazom.
  • Poznajte mieru. Nepreháňajte to s mejkapom, tužidlom na vlasy ani lakom na nechty. Úplne bude stačiť, keď budete zmaľovaná ako veľkonočné vajíčko len počas trvania najväčších kresťanských sviatkov.
  • Nude sa vyhýbajte čo najširším oblúkom. Osobne netuším, prečo sa toľkej popularite, superlatívom a zbožnému uctievaniu tešia napríklad malé čierne šaty. Sú absolútne nezáživné. Z postavy korytnačky nedokážu vykúzliť prútik. Skôr ako elegantne pôsobia nudne. Ja sa ich veru stránim všetkou svojou silou.
  • Zabudnite prosím pekne hneď a zaraz a na veky vekov na fejky. Nie je nič strašnejšie, ako keď sa žena pokúša preskočiť zo dve spoločenské triedy s pomocou kabelky, šálu a hodiniek, z ktorých doslova kričí, že boli vyrobené na kolene niekde v Indonézii, kúpené na pláži, stáli päť Eur a ešte aj tie písmená v logu majú nesprávne usporiadané. Hanba. Hrôza. Hriech.

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!