Očami ikony (1.)

 
 
 

Isabel Dupré, rodáčka za Paríža, spravila v Spojených štátoch kariéru hodnú príkladne splneného amerického sna. Najprv pokorila predvádzacie móla ako modelka, potom ovládla zákulisie prehliadok ako štylistka. No nenechajte si od nej poradiť v otázkach módy.

Éterická Isabel má za sebou pätnásť rokov stylovania módnych show, obliekania celebrít (popýšiť sa môže spoluprácou s Umou Thurman, Julianne Moore, Jennifer Lopez i Catherine-Zeta Jones) a príprav módnych editoriálov do americkej mutácie časopisu ELLE. Nuž uznajte sami, že nekorunovanou kráľovnou stylingu sa stala drobná Francúzka naozaj zaslúžene.

Verte, že jej sprievodné rady na úspešnú cestu za dokonalým vzhľadom sú hodné zlata. Škoda by bola neprečítať si ich.

Takže, časť prvá:

  • Oblečenie si vyberajte podľa toho, aký máte typ postavy a nie podľa toho, či sa vám šaty páčia na vešiaku alebo či v nich v svojom vysnenom svete vyzeráte ako princezná, modelka alebo celebrita. Nohami stojte pevne na zemi. Akceptujte svoje proporcie. Zvršky si vyberajte v prvom rade k nim. Bez milosti!
  • Skoncujte s utiahnutosťou. Nebojte sa prejaviť vlastnú nápaditosť a kreativitu. Mixujte farby, vzory aj materiály tak, ako je vám po chuti a zabudnite na predsudky a lokálne módne pomery. Tak ako zeleno-modrá kombinácia už dávno nie je pre blázna dobrá, zo zlato-ružovej je momentálne najnovší hit. Čo z toho vyplýva? Nijaké pravidlá tu nie sú naveky. A všetko sa dá (zladiť), keď sa chce.
  • Nájdite si svojho módneho miláčika a s radosťou doňho investujte časť ťažko zarobených peňazí. Prospeje vám to psychicky i esteticky. Ja osobne som závislá od kvalitných kašmírových svetrov. Mám ich tri plné skrine! Doslova sa vyžívam v ich nosení i v ich obdivovaní v šatníku. Chodím sa na ne pozerať ako na umelecké diela do galérie. Tá radosť je neprekonateľná!
  • Či už fandíte hippie štýlu alebo prísnemu minimalizmu, zadovážte si do šatníka takzvané piliere klasiky: béžový trenčkot, čierne cigaretové nohavice, bielu košeľu klasického strihu a obrovský šedý šál. Zachránia vás v každej situácii. Aj vtedy, keď si už od samej bezradnosti budete trhať vlasy. Prisahám!

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!