Nočný život v Clarke Quay

 
 
 

Žiarivé svetlá, pestrofarebné historické budovy, davy nastylovaných ľudí a ulice pulzujúce životom – aj takéto spomienky vo vás zanechá návšteva Clarke Quay, “party“ nábrežia nachádzajúceho sa pozdĺž rieky Singapur.

Clarke Quay [klarki] bolo pre svoju polohu pôvodne centrom obchodu posiatym množstvom skladov, dnes je však známe ako populárna komerčná, rezidenčná a zábavná časť mesta v samom srdci Singapuru. Pre niekoho labyrint reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték, pre iného party Disneyland pre turistov a lokálnu strednú triedu. Clarke Quay je v každom prípade to pravé miesto pre nezabudnuteľnú zábavu do skorých ranných hodín!

Túžite po troške adrenalínu na úvod? Nie je problém. V trojici si môžete vyskúšať špeciálny bungee jumping, ktorý vás v železnej konštrukcii vystrelí do výšky 60 metrov pri rýchlosti 200km/hod. Táto atrakcia sa nachádza hneď pri vstupe do Clarke Quay, nemôžete ju však prehliadnuť, či skôr prepočuť zo žiadnej časti nábrežia.

Po adrenalínovom zážitku sa žiada posadiť sa na drink do jedného alebo niekoľkých z množstva originálnych, tematicky ladených barov. Nájdete tu americký Hooters, ázijský IndoChine, írske puby, no najväčší obdiv a pozornosť okoloidúcich získava špecifický Clinic. A nie je to iba kvôli svojmu názvu. Personál odetý do bielych zdravotníckych plášťov vás usadí na nemocničné lôžka alebo vozíky. Objednané nápoje vám prinesú v injekčných striekačkách, skúmavkách, či infúziách. Nevídaný, až šokujúci koncept zábavy, ktorý je však aj napriek svojej kontroverznosti v Singapure úspešný.

Keď dostanete chuť rozhýbať svoje telo v rytme disko, zájdite si zatancovať na hviezdnych DJs do klubov sídliacich nie ďaleko od seba, Attica a Zirca. Narazíte na veľkorysé priestory, rôzne koncepty barov, skvelú hudbu, modelky, expatriotov, turistov, aj miestnu smotánku. No hlavne zažijete výbornú zábavu a show. Tým sa tu medze skutočne nekladú.

Keďže je celá časť Clarke Quay koncipovaná do rozsiahlej pešej zóny, príjemnou prechádzkou sa môžete premiestňovať z jedného podniku do druhého a vyberať si podľa svojho gusta. Takmer všetky majú svoje bary a posedenie aj priamo na ulici a  snažia sa i tak upútať pozornosť po zábave bažiaceho davu prechádzajúceho okolo. A ešte niečo – jednotlivé ulice pokrýva obrovská strecha pripomínajúca vesmírnu loď. Neplní však iba dekoračnú úlohu, má hlavne ochrániť pred dažďom a umožniť tak nerušené pokračovanie zábavy aj za nepriaznivého počasia. Mysleli tu naozaj na všetko!

A čo vás čaká na záver? Už len dlhá rada na taxík. Keďže po polnoci iná doprava nepremáva, všetci party návštevníci sa koncentrujú na jednom mieste a snažia sa uchmatnúť si taxík z kolóny pre seba. Predbiehať sa však nesmie, preto vám nezostáva nič iné, ako si poslušne vystáť rad a počkať na ten svoj. Čerstvý ranný vzduch však padne po prehýrenej noci celkom vhod, nie?

 

Dagmar Gabulová

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!