Nail art: Koniec nudných nechtov

 
 
 

Ak patríte medzi ženy, ktoré rady zdôrazňujú svoju jedinečnosť, nail art je pre vaše nechty to pravé. V zime, keď je namieste decentnejšia úprava, sa s ním experimentovať nehodí. Ale pre uvoľnenejší koniec leta a teplý začiatok jesene môže byť vítaným spestrením vašich rúk.

Nail art je umelecký spôsob zdobenia nechtov, pri ktorom sa fantázii medze nekladú. Okrem rôznofarebných lakov sa pri ňom používajú rôzne nálepky, ozdoby, pracuje sa tenkými štetcami, pinzetami alebo špeciálnym štetcom, ktorý má na druhej strane hrot na robenie bodiek. Inými slovami – vytvoríte si na nechtoch vlastné malé obrázky. Ak ste dostatočne extravagantná, pokojne aj na každom nechte iný.

Takéto miniatúrne dielka vám vytvoria v každom lepšom nechtovom štúdiu, ak si ich však urobíte sama, nielenže ušetríte peniaze, ale aj budete mať zo seba väčšiu radosť. Ak si myslíte, že nail art je príliš zložitý, presvedčíme vás o opaku. Prečítajte si náš jednoduchý návod:

Ako výbavu si nakúpte rôznofarebné laky na nechty. Zíde sa aj základný lak (base coat), ktorý si natriete ako spodnú základnú vrstvu. Pre úspešný výsledok však nie je nevyhnutný. Dôležitejší je vrchný priesvitný lak (top coat), ktorým si nechty potriete na záver. Vaše dielo tak získa pekný lesk a dlhšie vydrží.

Potom sa už môžete pustiť do práce. Na natieranie farbou používajte štetce na lakovanie. Bodky, čiarky, ornamenty a iné motívy nakreslíte špeciálnym štetcom na zdobenie nechtov alebo ceruzkou na lakovanie, ktorou kreslíte na necht ako fixkou na papier. Na drobné bodky alebo čiarky vám stačí aj špáradlo alebo iný ostrý predmet, namočený v laku.

Najprv natrite necht farbou pozadia a nechajte ju zaschnúť. Potom na nej vytvorte vašu kresbu alebo vzor. Pre začiatočníčky sú najjednoduchšie bodkované nechty. Najprv si ich natriete jednou podkladovou farbou, potom na nej urobíte bodky inej farby. Neskôr si môžete vytvárať zložitejšie viacfarebné vzory. Napríklad jahodové nechty: Najprv si nafarbíte nechty červeným lakom. Potom zelenou pretriete okraje, čím nakreslíte jahodové lístky. Potom na červenú plochu nakreslíte žlté alebo biele čiarky.

Na záver nezabudnite použiť vrchný transparentný lak.

Marianna

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!