Na domáce použitie

 
 
 

Pre mňa domáci trh je momentálne zaplavený šikovnými novinkami na domáce použitie. Jednu z nich momentálne skúšam aj ja.

Na začiatku bolo holenie. Potom prišli depilačné krémy, depilačné strojčeky a pred pár rokmi sa začalo chodiť na laser. Dosiahnúť hladké telo bez chĺpkov na nesprávnych miestach je túžbou a cieľom každej pestovanej ženy a ja nie som výnimkou. Rezať sa každý druhý deň v sprche a bolestivo depilovať hučiacim strojčekom sa mi však už skutočne, ale skutočne nechce. Na druhej strane, dať si celé telo prehnať šikovným laserom je neskutočne drahé, aj keď účinné. Laserová epilácia totiž pracuje na princípe svetelného žiarenia určitej vlnovej dĺžky, ktoré účinne preniká ku korienku chĺpku a zahriatím vlasového korienka ho ničí. Teda nič, čo by sa dalo zopakovať doma.

Až doteraz. Do rúk sa mi dostal prístrojček TRIA, ktorý sľubuje na podobnom princípe odstrániť chĺpky v domácom prostredí. Jeho účinok je podobný tomu „profesionálnemu“, telo vydrží byť hladké až šesť mesiacov a navyše, čo veľa výrobkov ani v USA nemá, jeho používanie schválila americká organizácia pre dohľad nad liekmi a zdravotníckymi pomôckami Federal Drug Administration. Zatiaľ mám za sebou len počiatočnú investíciu 395 dolárov do malého zeleného strojčeka a použila som ho len párkrát (na dosiahnutie najlepších výsledkov treba aj doma absolvovať viacero „sedení“), takže zatiaľ neviem, či moja hladká pokožka vydrží celého pol roka. Oproti dochádzaniu do salóna, kde sa za jeden výkon platí takmer 300 dolárov, je to však okamžitý úspech.

Použitie je nasledovné – najprv sa osprchujem a dôkladne si oholím všetky miesta, na ktoré chcem laser použiť. Potom vyberiem jedno z piatich nastavení v závislosti od časti tela, na ktorej laser používam a hrúbky kože, ktorá na danom mieste je (najhrubšia na nohách a rukách, najtenšia v podpazuší a oblasti bikín). Potom priložím prístroj k pokožke a čakám na pípnutie, až potom sa môžem pohnúť ďalej. Ošetriť malú plochu, napríklad podpazušia, mi trvá asi dvadsať minút. Na nohy potrebujem o čosi viac. Keďže som však doma, môžem sa postupne epilovať v priebehu niekoľkých dní a pozerať pritom svoje obľúbené televízne relácie.

V salóne by som za každú časť tela musela platiť osobitne, peniaze za domáci prístroj na laserovú epiláciu sa mi tak vrátili už teraz. Stačí len vydržať ho používať pravidelne každé dva týždne, až kým mi chĺpky nezmiznú úplne, a potom ho založiť do temného kúta niekde v skrini.

 

Nina Frisby

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!