Na chalana

 
 
 

Vizážistka hviezd Hannah Murray prezrádza, ako sa čo najpresvedčivejšie zhostiť zásadného anglického trendu aktuálnej módnej sezóny: boy looku.

Nebojte sa experimentovať, prekročiť vlastné limity a zhostiť sa fashion záležitosti s prirodzeným sebavedomím. O ostatné sa už postará Hannah, respektíve vaša realizácia jej cenných pokynov.

  • Minimum je maximum. Logika káže a prax neodporuje očakávaniam, že pri chlapčenskom štýle úpravy tváre si bohato vystačíte aj s úplným minimom líčidiel. Základom je hnedá ceruzka a marhuľový púder. Prvou pomôckou si zvýraznite obočie, druhou lícne kosti. Výsledkom bude strohejší, prísnejší, skrátka cielený chlapčenskejší vzhľad.
  • Šetrenie sa týka aj samotného mejkapu. Tekutý vyrovnávač pleti nepoužívajte na celú tvár, ako ste na to boli dosiaľ zvyknuté. Naneste len na miesta, kde je to naozaj nevyhnutné. Napríklad na nos a bradu. Ak sa takto budete cítiť „fľakatá“, mejkap vyraďte z prevádzky úplne. Kritické partie potom radšej maskujte menej výrazným korektorom.
  • Opatrne zaobchádzajte i s maskarou. Nanášajte ju jemne, v jednej vrstve a len na horný okraj očných viečok. Nafarbené mihalnice na dolnom okraji vytvárajú dojem bábiky s klipkajúcimi očami. Teda pravý opak toho, o čo sa pod taktovkou aktuálneho trendu a Hanny Murray pokúšate.
  • Zvykať si začnite aj na takzvané nahé líčenie pier. Absolútne ich nezvýrazňujte rúžom. Práve naopak. Do kútikov naneste minimálnu vrstvu korektoru a celé pery potom pretrite už len béžovým alebo jemne ružovým nelesknúcim sa balzamom.
  • Ak si svoje oči neviete predstaviť bez tieňov, vyberte si tie v svetlo šedej farebnej škále. Naneste ich na viečka v ledva viditeľnej vrstve a pre prirodzený a svieži vzhľad ich ešte pretrite bezfarebným balzamom. Verte, že výsledkom tejto procedúry bude jediné: stanete sa tým najpríťažlivejším chlapcom vo svojej ulici.

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!