Mocné čaro kabátu

 
 
 

Parížanky s dobrým vkusom by na seba nenavliekli bundu, ani keby bola rovno prešívaná zlatými niťami, podšívaná najjemnejším hodvábom a navrhnutá Lagerfeldom.

Od skorej jari do neskorej jesene ich verne, rok čo rok, sezónu čo sezónu, generáciu čo generáciu, bez výnimky a rebélie, všetky do jednej zahrieva elegantný kabát.

Viete, ako si sťaby úprimné fanúšičky neodolateľného francúzskeho štýlu, vybrať ten správny?

Prezradíme. Usmerníme. Poradíme.

I. Pri výbere zvršku na studené mesiace už viac neriešte, či bundu, kabát alebo nedajbože páperovú vestu. Francúzsky už rozhodli za vás. Pred desiatkami rokov. Neradno sa vzpierať generáciami najštýlovejších žien poctivo preverenej klasike. Zapamätajte si skrátka, že kabát je v predajniach s oblečením vašou jedinou správnou voľbou.

II. Zdá sa, že variácii na tému kabát je každý rok v obchodoch viac než samotných nakupujúcich. Rôznia sa ich dĺžky, formy zapínania, materiály, farby i strihy. Nebojte sa však módneho faux pas a pri výbere sa riaďte výhradne srdcom. S kúskom, ktorý vám hneď padne do oka, úprimne rozozvučí vaše srdce a zároveň sa nevzpiera požadovaným praktickým parametrom, bežte rovno ku pokladni a ani sa neotravujte s nejakými dilemami. Samotná klasickosť kabáta totiž zaručuje, že sa tento typ oblečenia bude nachádzať v limitoch normálu.

III. Ku dlhej sukni sa hodí dlhý kabát. Krátke šaty znesú zvršok v hocijakej dĺžke. Úzkym nohaviciam dá krásne vyniknúť kabát, ktorého dĺžka sa končí tam, kde sa začínajú vaše boky. Spomedzi značiek sa počas sezóny jeseň/zima 2011 najväčšej priazni módnych fajnšmekrov tešia kabáty z dielní Alexandra Wanga, Prady, Stelly McCartney a Céline.

IV. Tohtoročným trendom je kabátový maximalizmus na všetkých frontoch. In sú dĺžky zametajúce chodníky, nadrozmerné gombíky, goliere dobre že nesiahajúce do pol pása a rukávy tak široké, že by si v nich dokázala ustlať mať Čenková aj so všetkými svojimi deťmi.

Príjemné, hrejivé a štýlové nosenie!

 

Text: Lucia Mušáková


Pozrite si galériu – výber z najnovších kolekcií pre zimu 2011!

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!