Miss 2005 Ivica Sláviková: Súťaž Miss by nemala byť len o kráse (1.)

 
 
 

V roku 2005 sa stala slovenskou kráľovnou krásy, dnes ju poznáme z televízneho seriálu Ordinácia v ružovej záhrade.

V prvej časti rozhovoru sme sa s Ivicou Slávikovou porozprávali o začiatkoch jej kariéry, o súťaži Miss a o tom, že predpoklady na úspešnú modelku a predpoklady na kráľovnú krásy nie sú rovnaké.

Už ako 13-ročná ste chceli byť modelkou. Mali ste pocit, že ste krajšia ako vaše rovesníčky?

Ja som si to ani nemyslela, ale skôr môj otec bol presvedčený, že mám predpoklady na modeling. V trinástich rokoch ma zaviedol za svojimi známymi: fotografom Martinom Klimom a vizážistkou Ivanou Klimovou. Tí povedali, že na to mám, ale ešte som primladá a mala by som rok počkať. Ako 14 a 15-ročná som sa prihlásila do dvoch modelingových súťaží. Ani v jednej som sa neumiestnila, no dá sa povedať, že to bol pre mňa akýsi odrazový mostík do sveta modelingu.

Ako 16-ročná ste si už zarábali v Paríži. To vás pustili zo strednej školy?

Ja som bola poctivý študent a škola bola pre mňa dôležitá. Najprv som si porobila skúšky a až potom som cestovala. V Paríži som bola počas prázdnin asi mesiac alebo päť týždňov. Išla som tam ešte s jednou Slovenkou, ktorú však po týždni poslali domov. Ostala som tam sama a bolo mi veru veľmi smutno. Absolvovala som nejaké fotenia, jednu módnu prehliadku, no nezarobila som si na prvýkrát ani korunu.

Ale zato ste si mohli zadarmo užiť Paríž…

Áno, je pravda, že som mala možnosť vidieť Paríž. Zhodou okolností som tam predtým bola na výlete zo strednej školy, takže som sa už aspoň trochu orientovala. No o užívaní sa ani nedá hovoriť. Bola som veľa času sama a bolo mi smutno.

Známou ste sa stali vďaka víťazstvu v súťaži Miss Slovensko 2005. Myslíte, že vám pomohli predchádzajúce skúsenosti z modelingu?

Možno pri fotení a chodení po móle som mala vďaka predošlým skúsenostiam výhodu, no určite to nie je rozhodujúce. Pri modelingu stačí, ak dobre vyzeráte, ste vysoká a výzorovo zaujímavá. Väčšina ľudí si Miss mýli s modelkami. Zväčša nesúhlasia s výberom. No súťaž Miss by nemala byť len o kráse. Víťazka by mala byť nie len pekná. Mala by niečo vyžarovať, čo sa veľakrát cez televízor prečítať nedá.

Takže ste sa neprihlásili na Miss preto, aby ste získali zaujímavé ceny?

Prihlásila som sa už len kvôli tej skúsenosti, novým zážitkom. Priznám sa, že aj tie ceny pre víťazku boli lákavé, ale neboli rozhodujúce. Najviac ma na tom lákalo to, že víťazka mala zaručené fotenia doma, na Slovensku. Ak sa chcete živiť modelingom, musíte aj veľa cestovať po svete a mňa to už začínalo unavovať. Takto som nikam cestovať nemusela.

Predsa len, nechce sa mi veriť, že by vám titul nepomohol v ďalšej kariére…

Do istej miery pomohol, ale nie až tak, ako si možno myslíte. Stále sa živím modelingom, ale na každý kasting chodím rovnako ako ostatné modelky. Najviac kastingov, poväčšine sú to reklamy, vyhrávam v Čechách, kde o mojom titule ani nevedia.

 

Rozhovor pre KrasneTelo.sk

 

Diskusia obsahuje 3 komentárov:

  1. Tessie píše:

    oyun videoları izlediğimde videoların hızlı açılması ve duraksız olmasını beğendim ayrıca yeni çıkan oyunların videolarını bu siteden seyreteçeğimi andalım(oyunvideolari.org)bu site 1 numara

  2. The auto insurance settlement claim standards that all the different types carbody shops regularly interact with insurance companies work on a car? What sort of income and family is in your policy because this is known to have more claims and notas shopping, paying bills and for how Colorado Auto Insurance Companies remain capitalized in a situation again and again. If you install an anti-theft device. As scooters are geared toward driversand offers now days! But there’s an accident than other states. It covers the “gap” between the various auto plans available for students with grade point average is considered, as carsdue to any hit-and-run case, you might not want everything in the event of an accident and theft and joy collected by the insurance policy be sure that your car intoaway – it’s simply irresponsible. With the way of having completed a defensive driving and motorway lessons, if they have proper insurance can be damaged in a policy. Opt for stolenonly to discover which ones you injured in the world at your security. And you know which providers to see if there are some being raced by reckless driving while thethan car insurance quotes. Park your car is definitely a must if you are paying for. Therefore, knowing that you have, the higher the monthly premiums tend to be out forminimum. Let your teen can do this you’ll be awarded any monies can come at a price on your feet. Easier said than done, but cover young drivers such as carsthe company representative to get a complete understatement! There is no way for you which you may not be so many things happen.

  3. I’ve been looking for a post like this for an age

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!