Len ružová to môže byť

 
 
 

Ak pri prechádzke jesenným Londýnom stretnete Angličanku zmachlenú inak ako na ružovo, príďte si k nám po poklonu a odmenu milión libier.

Ostrovanky sú ženy činu. Aktuálne bojujú dokonca aj proti samotnej jeseni. Do vojny s odvšadiaľ číhajúcou šeďou, neutíchajúcim dažďom a všade prítomnou hmlou dokonca vytiahli už aj zbrane z kategórie beauty. Dôveru vložili do rúk ružovému líčeniu. Ružová je totiž hravá, sladká a dokonale ladí so šedými kulisami jesenného Anglicka. Podľa slov ospevovaného anglického vizážistu Andrewa Gallimorea sa cukríková farba konečne dá manipulovať tak, že sa hodí každej žene. Tak teda: ako na ružovú?

Sila ukrytá v odtieni

Svetlé typy môžu hravo siahnuť po líčidlách v poctivej cukríkovo ružovej. Tmavším ženám sa odporúča ružová v odtieni pivonky. Pár šplechov ružovej si už konečne môžu dovoliť aj červenovlásky. Gallimore odkazuje, že ak udržia maskérske ambície v limitoch korálových a broskyňových odtieňov, neskončia ako atrapy.

Miesto činu

Časť tváre, ktorú poctíte lavínou ružovej farby, je pri kreovaní vkusnej vizáže rovnako dôležitá ako výber vhodného odtieňa líčidiel. Ak chcete mať trendy oči, skombinujte ružový púdrový tieň s čiernou tekutou linkou a hustou čiernou maskarou. Ak túžite po perách ružových ako detská Orbitka, siahnite po ružovom rúži aj po ružovom balzame. Naneste ich na seba rovno v niekoľkých vrstvách. Do módy sa vrátila i klasika vo forme cudne zružovených líčok a lá Nastenka. Pre odvážnejšie typy sú tu žiarivo ružové krémové farby na líca. Na decentnejšie nasledovníčky trendu čakajú púdre v jemných ružových podtónoch.

Všetko má svoje pravidlá

Ešte predtým ako sa po vzore britských kamarátok pustíte do ružových orgií, zapíšte si za uši, že:

1. Ružová v červenkastom odtieni sa nenanáša ku kútikom očí. Pôsobili by unavene, nezdravo a pripomínali by oči králika. 2. Ružové líčka ako dve jabĺčka si môžu dopriať len dámy s dokonalou alebo aspoň dokonale vyzerajúcou pleťou. Pútať pozornosť k zapáleným pupienkom, vysušeným lišajom a rapavým kráterom za pomoci značkového ružového púdru je príkladom medvedej služby. 3. Ak už aj vy máte chrup ako nefalšovaná ostrovanka, siahnite po rúži sýtej farby. V opačnom prípade vám pri úsmeve pery splynú so zubami do smutnej, ťažko identifikovateľnej masy.

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!