Krásny Gruzínec – 1. časť

 
 
 

Poznámka redakcie: Keďže tento príbeh našej čitateľky bol dosť dlhý a zároveň bola škoda ho krátiť, rozdelili sme ho na dve časti.

 

Pred pár rokmi som bola ešte ľahkovážne dievča, ktoré si chcelo užívať život plnými dúškami. Na dovolenky do Chorvátska som chodievala s partiou kamarátok, večer sme si vždy vyrazili na diskotéku alebo do baru – tancovať, piť a „baliť“ chalanov. Teda to „balenie“ zvyklo končiť len nevinným flirtom, zase ísť len tak s hocikým do postele sme nechceli.

Ale raz večer to prišlo. Boli sme na diskotéke a ja som tancovala s nejakým českým chlapíkom. Bol dosť otravný a ja som vážne rozmýšľala ako sa ho zbaviť. Odrazu do podniku vstúpili dvaja tmavší chalani. Vysokí, urastení, s uhrančivými čiernymi očami. Netušila som, či sú to Turci, Arabi alebo trebárs Rómovia. Rozhliadali sa po diskotéke a pohľad jedného z nich sa stretol s tým mojim. Neviem, čo to bolo. Z toho jeho divokého pohľadu som zacítila exotiku, dobrodružstvo, niečo, čo ma nevýslovne fascinovalo.

Zdalo sa, že aj ja som ho zaujala. Keď pristúpil k nám a požiadal ma o tanec, prudkým pohybom som odstrčila českého chlapca. Ten síce protestoval, ale pri pohľade na silného cudzinca, ktorý sa na neho vyzývavo pozrel, radšej stíchol. A potom sme spolu tancovali celú noc. Rozprávali sme sa lámavou angličtinou. Dozvedela som sa, že sa volá Koba, je z Gruzínska a býva v malej horskej dedinke neďaleko Tbilisi. Pripadalo mi to nesmierne romantické, Koba bol pre mňa tajomným horalom, skutočným chlapom, ktorý bojuje s divokou prírodou o prežitie. Aspoň taký obrázok som si o ňom vytvorila v mojej už dosť podnapitej hlave.

 

A keď ma do toho všetkého začal zvádzať, nedokázala som odolať. Celý svet sa so mnou točil a ja som mu dovolila, aby ma odviedol do svojej hotelovej izby, kde sme sa milovali až do rána. Nad ránom sme si vymenili adresy a ja som sa vrátila do našej izby. To som už vytriezvela a celý tento nočný románik som brala len ako chvíľkové poblúznenie. Už som aj trochu ľutovala, že som Kobovi dala svoju adresu, ale hovorila som si, že aj tak ju určite nevyužije.

Keď som sa vrátila na Slovensko, na moje veľké prekvapenie mi začali chodiť listy od Kobu. Písal v nich, že bezo mňa nemôže žiť a že by bol veľmi rád, keby som ho navštívila. Bolo mi to nepríjemné a na listy som neodpovedala. Jedného dňa som sa vrátila z práce a pred zamknutými dverami môjho bytu sedel on! Rýchlo som odomkla a pozvala ho dnu. Tam si predo mnou vylial srdce, aký je nešťastný, že mu neodpisujem a že už rozmýšľal o samovražde, ak by to malo dopadnúť tak, že nebude môcť byť so mnou.

No čo budem hovoriť, opäť sme skončili v posteli. Pravdu povediac, imponovalo mi, že nejaký muž len kvôli mne pricestoval až z Gruzínska. Pár dní pobudol u mňa a vymámil zo mňa sľub, že v lete prídem na dva týždne k nemu. Tešila som sa na neho aj na to že spoznám Gruzínsko, pre mňa úplne exotickú krajinu.

 

Dokončenie v 2. časti.

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!