Krásne vlasy v lete 2.

 
 
 

Minule sme začali prvými dvoma radami, dnes máme pre vás ďalších desať:

3. Po kúpaní v morskej vode nezabudnite opláchnuť vlasy sladkou vodou. Pri strate lesku im môže pomôcť opláchnutie octovou vodou alebo žihľavovým čajom.

 4. Na rozčesávanie mokrých vlasov, ktoré sú obzvlášť náchylné na lámanie, používajte len kvalitné kefy a hrebene, ktoré nie sú ostré a neničia ich povrchovú vrstvu. Pri fénovaní používajte len vlažný, nikdy nie horúci vzduch. Vždy, keď je to možné, si nechajte radšej voľne vysušiť vlasy na vzduchu.

 5. Po umytí vlasy agresívne netrite, len jemne na ne pritláčajte uterák.

 6. Pri každom fénovaní, kulmovaní alebo žehlaní použite termospray na ochranu pred tepelným poškodením. V drogériách nájdete niekoľko účinných typov, stačí si len vybrať.

 7. Tupírovanie a natáčanie na kovové nátačky je pre vlasy hotové utrpenie. Ak potrebujete zväčšiť ich objem, naneste po umytí ku korienkom tužidlo na zväčšenie objemu a vyfénujte si vlasy s predklonenou hlavou. Budete prekvapené aká levia hriva sa vám zrazu objaví na hlave. Keď si neviete predstaviť život bez nátačiek, použite penové.

 8. Skúste aspoň počas dovolenky obmedziť používanie stylingových prípravkov, ktoré vlasy zbytočne zaťažujú. Možno zistíte, že na vytvarovanie účesu vám postačí trochu tužidla a prestanete používať lak.

 9. Nesušte si mokré vlasy na ostrom slnku. Slnečné žiarenie spolu s vlhkosťou vytvára agresívny peroxid vodíka, ktorý vlasy vysušuje a vyťahuje z nich pigment.

 10. Tak ako pokožku aj vlasy treba chrániť pred slnkom. Najlepšie slameným klobúčikom, šiltovkou alebo šatkou. Najnovšie dermatologické výskumy, bohužiaľ, potvrdili, že ochranné kozmetické prípravky chránia vlasy len minimálne.

 11. V horúčavách môžu vlasy trpieť stratou vlhkosti. Pre tento prípad noste so sebou minerálnu vodu v rozprašovači z lekárne a občas si ňou vlasy postriekajte.

 12. Ak vaše vlasy stratili v lete svoj pôvodný odtieň, oživte ich farbu neagresívnym tónovacím šampónom, ktorý nepoškodí ich štruktúru.

 Katarína

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!