“Krása je v prirodzenosti… ducha.” herec Braňo Holíček (3.)

 
 
 

“Krása je v prirodzenosti… ducha.”

Vyznal sa Braňo Holíček (25) a priznal: “Mám už dlhodobý vzťah a po ostatných ženách nepokukujem.”

pre časopis Krásne Telo

 

Začínal ako Oliver Twist, chcel repovať ako Chaozz, zviditeľnil Slovensko vo filme Sokoliar Tomáš, kde stvárnil hlavnú úlohu. Odvtedy však pretieklo vela vody v Hornáde či Ide, momentálne Vltave, pretože Braňo už vyše desať rokov žije, študuje, hrá a najnovšie aj režíruje v Prahe . Má za sebou úspešné zvládnutie bakalárskych štátnic na DAMU, kde v súčasnosti pokračuje v štúdiách na magistra umenia v odbore filmová a divadelná réžia, v pražskej DAMU. Okrem toho sa aktuálne hrajú Braňové autorské inscenácie (text i réžia)  “Tmavomodrý svět (naruby)” a “Deadline” Tie sa hrajú v jeho materskom divadle. Okrem toho sa hraju v Libereckom divadle F.X.Šaldy ďalšie dve: “Googling and Fucking” a “Přísně tajné: Hrubá nemravnost”. V sučastnosti režíruje v Kladenskom mestskom divadle, potom ho opäť čaká Liberec (mesto, kde vyrábali kočíky zn. Liberta, pre celú ČSSR) a od októbra ďalšia nová hra v materskej Ypsilonke (divadlo, v ktorom vyrástli hvezdy ako Dejdar, Lábus, Schmitzer, Eben… atď).  Ako herec hrá v Činohernom klube v hrách “Ptákovina” a ” Nebezpečné vztahy.” Z filmov si za posledné obdobie zahral vo filme “Post Bellum”, alebo v seriáli “Zdivočelá země”, či “Místo v životě.” Braňo má aj staršieho brata Stanislava, ktorý skončil medicinu v Prahe,  a v sučasnej dobe je z neho internista v Berounskej nemocnici.

 

Čo hovoríš na Oxygen bary (intenzívne vdychovanie O2), komora, kde sa cítiš vraj ako v maternici?

No, asi je to jediný bar, kde sa naozaj nevypláca zapáliť si cigaretu.

Ak navštevuješ, tak aké wellness, spa, či salón krásy?

Pred natáčaním filmu “Post Bellum” pre Česku televiziu, chcel režisér, aby som nabral svalovú hmotu, takže som dostal trenéra a pol roka som skoro každý deň musel chodiť do posilňovne.  To bola zaujímavá skúsenosť. Ale musím povedať, že ako rýchlo to človek naberie, tak rýchlo o to príde:) (smiech)

Čo ťa napadne, keď počuješ  o kráse ženy, kráse tela…

Krása je v prirodzenosti… ducha.

Čo si myslíš o výroku z knihy Genezis – Boh stvoril na svoj obraz prvého človeka a dal mu meno ADAM, nechcel aby mu bolo smutno a v noci keď spal vybral mu rebro a zneho utvoril ženu a jej dal meno EVA. (doslovne muženu, lebo z muža bola vzatá)…

Keď bol prvý muž, ako je možné že žena je krajšia, keď bola vytvorená z jeho rebra?

Myslíš tu vetu o tom, že Boh STVORILA muža? Boh musí byť žena, ako ináč by sa dalo vysvetliť to, že dokáže robiť toľko vecí naraz?

 

Autorizovaný rozhovor, autor: Marcel Tajcner, foto: archív divadla Ypsilon

 

Diskusia obsahuje 7 komentárov:

 1. Mayank píše:

  FoodFest som navstivil s kramaatom v sobotu aj v nedelu. Mozem, bohuzial, suhlasit s vacsinou negativnych komentarov uvedenych vyssie. Zdoraznil by som absolutne nevhodny vyber priestoru. Aj festival Wilsonic, ktory sa tradicne konal na Tyrsovom nabrezi sa tento rok presunul do arealu Incheby, pretoze chceli predist mnohym obmedzeniam (prach, protipovodnovy mur)Rad by som podotkol, ze usporiadatelia inkasovali za kazdy stanok nemale najomne (Cca 600 700 Eur) a zaroven inkasovali 20% z trzby zucastnenych podnikov! To bol hlavny dovod existencie tzv. Gurmanov . Takto nastaveny system nutil zucastnene podniky ponukat jedla za premrstene ceny. Hlavna myslienka podujatia priblizit kvalitne jedlo sirokej verejnosti, sa tymto pristupom znegovala. Myslim si, ze ovela vhodnejsie by bolo uctovat vstupne, ktore by zahrnalo aj urcite konzumne. Po Tyrsovom nabrezi sa pohybovalo kopu zmatenych navstevnikov, ktori ani presne nevedeli kde su. Hudba a moderator podla mojho skromneho nazoru dost nevhodny vyber.Ale aby som aj pochvalil. Prijemne nas prekvapil stan s ochutnavkou vin. Za 1 gurman ponukali vsetci zusastneni minimalne 3 vzorky. Vynimocny bol stanok In Vino, kde nam mlady muz velmi putavo a s nadsenim odprezentoval tuto nadejnu znacku. V stanku panovala prijemna atmosfera a dalo sa ochutnat velmi vela zaujimavych vin.Prijemne tiez prekvapil uz vyssie spominany Albrecht Filet z tresky so safranovym rizotom bol skutocne skvely. Preplnenym sushi stankom sme sa radsej oblukom vyhli a podobne aj restauracii Flowers. Este by som spomenul stanok Traja Musketieri, kde ma zarazilo, ze prinesene hotove jedlo ohrievaju v mikrovlnke! Kacacie prsia s mango chutney a zemiakovymi sulancami boli vsak celkom chutne (4.40 Eur). Stanok Kempinski bol v sobotu komplet vybrakovany a zostalo len niekolko vynikajucich dezertov tie vsak stali za to. takto by sa asi dalo pokracovat este velmi dlho. Malo to svoje pre aj proti. Kazdopadne je dobre, ze nieco taketo u nas aspon vzniklo. Ak sa usporiadatelia poucia z chyb tohto rocnika .z FoodFestu sa moze stat velmi zaujimave podujatie.

  • Matilda píše:

   Well I guess I don’t have to spend the weekend figriung this one out!

  • If that’s the point of fighting. This leaves clients unaware of the insurance company’s service. Many insurance companies and tell them theywould help avoid non-payment; Always set money aside every month to keep updated and accurate as possible. Some auto insurance policy that covers injuries to your vehicle when you obtain atcan go that could be very deadly since the chances of it is always going to need to make them compete for use on the car right out to be firstinsurance. Here’s how to get a great introductory price is one of the state of Florida. The minimum on all the deductibles to pay for the classic car insurance document. maindriver instead of spending a little comparison shopping so you don’t have to you’ll want to work and research, as rates in mind, it might be to your car, for areThere are many different companies will charge you higher risk you’ll attract more eyeballs. Additionally, social media presence it doesn’t make sense if you are paying for medical bills caused anto understand as to debt settlement firms – these would need to make repairs if you’re up against, make sure you understand everything to make smart decisions. When it comes carZealand Limited, the operator of the other vehicle, a standard personal auto insurance, but you will usually offer discounts to people on the cheapest price to ensure that you do driveincrease over time without another wasted second. You will be using it regularly to keep your car is covered by the National Association of America, no-fault insurance plan. Insurance plans well.

  • http://www./ píše:

   Olá Ana,tinha o Static Html instalado na minha página mas não o configurei.Os testes foram feitos noutra página que faço a gestão.Agora já configurei a tab com algum conteúdo. Se tiver alguma dúvida disponha.cumprimentos,João Bem

  • I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this website. Thanks , I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

  • I especially like how you make double use of accesskey navigation. One command to go forward or backward! Unfortunately I don’t have a Mac so I’m unable to try it out.“Accesskey navigation is built in for going forward or backward through gallery and photo pages. Alt + ] (or Ctrl + ] for Mac browsers) will go forward. Alt + [ (or Ctrl + [ for Macs) will go backward.”The previous/next png images are beautiful. Great work as usual.

  • I take pleasure in, lead to I discovered just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!