Jedni chcú schudnúť, iní pribrať

 
 
 

Postava, jedna z veľmi často riešených tém v živote veľa ľudí. Určite mi dáte za pravdu, že len veľmi málo ľudí je s ňou spokojných. Väčšina by chcela schudnúť, ale nájdu sa aj takí, ktorí chcú naopak pribrať.

Napríklad, športovci chcú často rýchlo pribrať svalovú hmotu. Pomôcť im v tom môžu rôzne výživové doplnky. Medzi takéto patria napríklad sacharidy s nižším obsahom bielkovín, ktoré slúžia k rýchlemu nárastu hmotnosti a nazývajú sa gainery. Slúžia najmä pre vrcholových športovcom, ale často ich užívajú aj ľudia, ktorí trpia podváhou.

Lebo, nájdu sa aj takí, ktorí v dôsledku rôznych zdravotných problémov podváhu niekedy majú a snažia sa to zmeniť, lebo sa necítia dobre.

Častejšou témou v živote ľudí však býva nadváha a s tým spojené chudnutie. Nadváha vzniká často ako dôsledok nesprávnej životosprávy. Veľa ľudí, keď si ju uvedomia, snažia sa rýchlo schudnúť, často však nesprávnym spôsobom. Dajú sa zlákať rôznymi reklamami o zaručených spôsoboch chudnutia, napríklad o tabletkách na chudnutie.

Určite by bolo úžasné, keby takáto tabletka fungovala a jej užívanie by bolo bezpečné a neškodilo by zdraviu. Jednoducho by sme ju zjedli a náš problém by bol vyriešený. Lenže, to by bolo skutočne veľmi jednoduché. Rôzne farmaceutické spoločnosti urobia všetko preto, aby predali svoj produkt. Investujú veľa peňazí do reklamy a naivní ľudia im ich produkty vo veľkom kupujú, lebo si namýšľajú, že skutočne schudnú. Po nejakom čase sú však veľmi sklamaní, lebo sľubovaní účinok sa nedostaví, ba často má opačný efekt.

Dôležité je uvedomiť si, prečo priberáme. Často sa hovorí, že chudnutie musí začať v hlave a je to skutočne pravda. Na hlave sú aj ústa, to znamená, že keď si uvedomíme, že sa nesprávne stravujeme a budeme sa snažiť to zmeniť, začneme sa stravovať zdravšie, výsledný efekt sa určite dostaví.

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!