Ivica Sláviková: Občas si dám aj vyprážané (3.)

 
 
 

V tretej časti rozhovoru sme sa s Ivicou Slávikovou rozprávali o tom, ako o seba dbá.

Top modelkou byť nechce, pretože život si chce aj užívať. Hoci dbá o svoju stravu, drastické diéty nie sú nič pre ňu. A priznala sa, že pri dodržiavaní pravidelného cvičenia je „tak trochu lajdák“.


Zatiaľ vás živí hlavne modeling. Stačí vám to?

Väčšinou sa mi darí vyhrávať kastingy na účinkovanie v reklame. Tie sú platené asi najlepšie. Módne prehliadky sú platené horšie, to je tak na privyrobenie. Celkovo si zarobím na slušné živobytie, ale na život na vysokej nohe to nie je. Keby som schudla o päť kíl, možno by som fotila častejšie a zarobila by som viac. V časopisoch chcú väčšinou superchudé modelky a to ja nie som. Mám niekoľko kíl navyše. Aj v agentúre, pre ktorú pracujem, mi už hovorili, že by som mala schudnúť.

A vy schudnúť nechcete? Teda pri mojom laickom pohľade nemám pocit, že by ste to potrebovali…

Potrebovala by som to, ak by som chcela byť top modelka. Top modelky denne cvičia, nejedia sladké, vlastne nejedia skoro nič okrem šalátov. Ja sa nechcem až takto obmedzovať. Podľa mňa je život aj na to, aby sme si ho užili. Ja si chcem dať aj palacinky, aj niečo vyprážané. Jasné, že to nepreháňam.

Takže jete všetko?

Predtým som jedla naozaj všetko a nepriberala som. Alebo ak som aj niečo pribrala, ľahko som to zhodila. Mám asi také zdedené dispozície po mojej mame – baletke. Ale keď som prekročila 25 rokov, zistila som, že sa kilá zhadzujú ťažšie. Teraz keď cítim, že som trošku pribrala, tak sa obmedzím, na večeru jem iba šaláty. Veď nejde len o postavu, ale aj o celkovú kondíciu. Ale toho vyprážaného som sa stále celkom nevzdala.

Venujete sa nejakému športu?

Kúpila som si celoročnú permanentku do fitness centra, ale priznám sa, teraz som tam dva týždne nebola. Snažím sa, ale v tomto som tak trochu lajdák…

Na našom portáli sme mali nedávno súťaž, v ktorej mali čitateľky vyjadriť svoje myšlienky na tému Čo je to pravá krása. Ako by ste na túto otázku odpovedali vy?

Krása by mala byť o celkovom vyžarovaní. V modelingu sa práve často riešia miery, kilá, obvod pása… Potom sa ale modelka neustále pozoruje a rieši, že je príliš chudá, príliš tučná, príliš nízka… Mne to pripadá bezvýznamné.

Čo potom hovoríte na boom rôznych procedúr a prístrojov na formovanie postavy?

Pripadá mi to trochu neprirodzené. Ale zase mne sa ľahko hovorí, keď vyzerám ako vyzerám. Ak sa niekto necíti dobre a taká procedúra mu zlepší psychiku, nemám nič proti tomu.

A keby ste vy v budúcnosti mali nejaký problém s postavou, podstúpili by ste takúto procedúru?

Ak by som si to dokázala zaplatiť, tak prečo nie?

 

Rozhovor pre Krasnetelo.sk

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!