Hit leta – neónové pery

 
 
 

Pri dokonalom mejkape platí jedno zásadné pravidlo – buď zvýrazníte oči alebo ústa. Svetoví vizážisti stavili toto leto na druhú alternatívu a dali nám tak možnosť byť trendovo nalíčená počas horúcich letných dní bez roztečených tieňov a očných liniek. Keď si zvolíte výraznú neónovú farbu na pery, inú ozdobu na tvári nepotrebujete. Stačí pretrieť pery rúžom a budete jednoducho neodolateľná.

Ak chcete tento look doviesť do profesionálnej dokonalosti, prinášame vám zopár tipov, ako ho postupovať pri líčení.

Výrazné farby najlepšie vyniknú na hladkých perách bez praskliniek a vysušenej pokožky. Preto skôr, než sa začnete líčiť, dbajte na to, aby boli vaše pery dobre ošetrené. Na vyrovnanie povrchu vám poslúži jemný peeling, ktorý šetrne odstráni odumreté kožné bunky. Po ňom ošetrite jemnú pokožku pier výživným balzamom. Preventívne si natierajte pery nielen pred líčením, ale aj večer po odlíčení, skôr než pôjdete spať.

Okrem klasických balzamov môžete na večerné ošetrenie použiť aj kvalitné oleje v biokvalite, napríklad olivový, kokosový alebo sezamový. Obsahujú vzácne omega 3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú základným stavebným prvkom buniek ľudského tela.

Ráno, skôr než vyjdete na slnko, ošetrite pery pred líčením balzamom s ochranným UV faktorom. Jemná pokožka v týchto partiách je zvlášť citlivá na slnečné žiarenie, preto ju treba dostatočne chrániť.

Pred líčením natrite tvár ošetrujúcim krémom a vyhladzujúcou podkladovou bázou. Tento malý trik vyrovná všetky nerovnosti na vašej pleti – jemné vrásky, jazvičky po akné. Potom šetrne vklopkajte do pokožky mejkap s ochranným UV filtrom. Takto vám vydrží na tvári oveľa dlhšie, ako keby ste ho len nahrubo rozotreli.

Líčenie očí si vystačí s minimalistickým použitím maskary na horných mihalniciach. O to viac pozornosti však venujte úprave obočia. V trende je prirodzená hrúbka, nemusíte si ho vytrhávať do tenučkých pásikov. Ak máte pocit, že jeho úpravu sama nezvládnete, zverte sa do rúk kozmetičky.

Obkreslite líniu pier kontúrovacou ceruzkou, ktorá je minimálne o odtieň bledšia než rúž. Potom pery vyplňte rúžom. Pri výrazných neónových farbách sa viditeľne prejaví každý nedostatok v líčení, preto nanášajte rúž malým kozmetickým štetcom, aby ste farbu naniesli skutočne rovnomerne.

Pritlačte na pery papierovú vreckovku a potom pery natrite ešte raz. Takto vám rúž vydrží podstatne dlhšie na perách.

Na záver zafixujte mejkap osviežujúcou minerálnou vodou z rozprašovača, ktorá má výborné hydratačné účinky. Mali by ste ju mať vždy po ruke v kabelke, aby ste sa ňou mohli hocikedy počas dňa osviežiť. Niekoľko dobrých značiek určite nájdete vo vašej lekárni.

Neónový rúž pôsobí veľmi efektne v kombinácii s neónovým lakom na nechty. Môžete ho použiť na rukách aj na nohách.

A potom už len stačí sebavedome vykročiť do slnečného letného dňa a nechať sa obdivovať.

Katarína

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!