Extrémne diéty, áno či nie?

 
 
 

Nedávno ma v americkom týždenníku OK! Magazine prekvapil článok o stravovacích návykoch hviezd. Nielenže niektoré z popísaných praktík sú životu nebezpečné a nerozumné, časopis ich prezentoval ako zaručené spôsoby, ako schudnúť. Od pravdy však nemôžu byť ďalej – spôsobmi chudnutia Angeliny Jolie, Jennifer Aniston alebo Beyonce si tak akurát uženiete anorexiu.

Ktoré herečky sa zbytočne týrajú a ktoré na to išli zdravou cestou?

Jedným z najbláznivejších spôsobov, ako sa dá schudnúť, je alkoholová diéta. Praktizuje ju už spomínaná Angelina Jolie a veru je to na nej vidno. Myslím, že matka šiestich detí je na súčasných fotkách taká chudá, bledá a žilnatá z nedostatku skutočnej potravy a nadmerného príjmu alkoholu. Podľa článku si Angie na večeru dopraje len fľašu drahého červeného vína, ktorú dopĺňa orieškami. Hoci jeden pohár červeného vína na večeru má v sebe množstvo zdravotných benefitov, treba si k nemu dať aj večeru. Nie ho konzumovať na prázdny žalúdok. Angelina tak vyhráva posledné miesto v starostlivosti o svoje telo a prvé miesto smerom k alkoholizmu.

O nič lepšie na tom nie je ani Beyonce. Speváčka sa preslávila svojou „čistiacou kúrou“, kedy okrem dvanástich pohárov vody denne v nich konzumuje len zmiešaninu javorového syrupu, citrónovej šťavy a kajenského korenia. Za dva týždne vraj schudla 15 kíl, no od hladu mala určite kruhy pred očami. Momentálne je však tehotná, tak verím, že zo zdravotných dôvodov prestala experimentovať s hladovkou a vrátila sa k osvedčenej kombinácii grilovaného kuraťa a zeleninového šalátu.

Dobré body si u mňa naopak pripísala speváčka LeAnn Rimes, ktorá sa k svojej úctyhodne vypracovanej postave dostala posilňovaním. Správne, žiadne kardio, pri ktorom sa hopká na mieste a potí, ale staré a overené zdvíhanie činiek a posilňovanie vlastnou váhou. Hoci by jej nezaškodilo trochu pribrať, jej postavu tvoria najmä svaly a kosti a nie kosti a koža, ako poniektoré jej kolegyne.

Aj Gwyneth Paltrow či Britney Spears išli na chudnutie spotenou cestou a vyplatilo sa im to. Britney je momentálne na svetovom turné a je postava, kedysi s povisnutým bruchom a väčším zadkom, je dnej bez chýb. Jej tajomstvo je pri tom celkom jednoduché – cvičí od polnoci do tretej ráno. Pre pekné telo sa treba obetovať… alebo obetovať spánok. Vyskúšate to?

 

Nina Frisby

 

Diskusia obsahuje jeden komentár:

  1. Katka píše:

    extremne diety su skor nezmyselne ako ucinne. Aj ked schudnes s nimi nejake kilo urcite potom priberies, aspon tolko moj nazor. pre zaujimavost si pozrite http://diety.naschudnutie.sk – je tam asi 50 diet a podla mna maximalne 2-3 mozu byt rozumne. ostatne nemaju s chudnutim nic spolocne. Tolko moj nazor

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!