English boyfriend (2.)

 
 
 

Máte aspoň vzdialené tušenie, čo vás čaká po boku partnera, ktorý sa pýši pôvodom z toľkými legendami, chválospevmi a superlatívmi opradených Britských ostrovov?

V druhej časti našej mini rozpravy na tému Slovenka verzus Angličan oprávnene prichádza na pretras toľká intenzívne ospevovaná pohodová stránka anglických idolov.

Áno, ostrovan je vskutku pokojný za všetkých okolností. Okrem zvýšenia cien ho nerozhádže nič na tomto svete, rodinné tragédie a prírodné katastrofy nevynímajúc.

Áno, Angličan je naozaj i ležérny v každom možnom prípade. Nie sú to výmysly, že je cool, lebo má všetko na matičke zemi úprimne na háku (samozrejme s výnimkou stavu vlastných financií). Ako predstaviteľ západnej, respektíve najzápadnejšej európskej, kultúry, je však náš milý Englishman až taký ležérny, že je v prípade bližšieho spolunažívania ležérny na neznesenie.

Milé dievčence spod Tatier a od Dunaja, rátajte po príchode na britskú zem s tým, že anglického muža ani len vo sne nenapadne obťažovať sa niekedy počas životnej púte s nejakým upratovaním, praním, žehlením, umývaním riadu či nebodaj čistením topánok. Vo finále preto váš anglický kamarát radšej strávi celý život v neupratanom, neopratom a nevyžehlenom, jesť bude z papierových tácní z Tesca a na topánkach si bude nosiť kilá blata.

Suma sumárom, čo nám zo súčtu vyššie odhalených trans-lamancheských tajomstiev vyplýva vo forme múdreho ponaučenia? Naozaj len jedna dobrá rada. Keď budete riešiť dilemu, či sa pustiť do intenzívnejšieho, či dokonca formálnejšieho, dobrodružstva s Angličanom, zabudnite prosím pekne na dobrú výchovu, poryvy vlastného srdca, rodinné zvyky i národné tradície a konajte pre zmenu presne tak ako váš miláčik na druhej strane Európy. Skrátka, zrátajte si plusy a mínusy jeho charakteru i spoločne zdieľanej budúcnosti, všetko vykalkulujte do poslednej výhody, nevýhody, letenky, libry a pence a potom sa chladne rozhodnite pre výhodnejšiu z možností. Definitívne rozhodnutie o svojom osude Angličanovi oznámte v stručnom e-maili a viac sa (ním) netrápte.

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!