„Dobrý človek starne krásne a zlý škaredo.“ Jožo Ráž (1.)

 
 
 

„Myslím si, že dobrý človek starne krásne a zlý škaredo.“

Jožo Ráž pre webový portál a časopis Krásne Telo


Jožo Ráž (56), slovenský hudobný skladateľ, spevák, hráč na basgitaru, vášnivý motorkár a pretekár  na autách. Milovník lahodnej suchej whisky s ľadom a kubánskych cigár. Ešte na základnej škole začal spievať v skupine Elán, ktorú založil Vašo Patejdl. V rokoch 1984-85 odohrali v Československu a v okolitých štátoch takmer 500 koncertov. V nedeľu, 20. Júna 1999, keď sa vracal z nahrávacieho štúdia Vaša Patejdla, ktoré má v starej Dúbravke (mestská časť Bratislavy), stal sa obeťou dopravnej nehody.  23.6.1999 po 9 hodinovej operácie hlavy sa druhýkrát narodil, vtedy sa celé Slovensko modlilo a držalo mu palce. Preslávil a robil dobrú reklamu pre Slovensko doma i v zahraničí. Skupina Elán na čele s jej spevákom Jožom Rážom je stále najlepšou kapelou bývalého Československa.  V roku 2007, koncertovali napríklad aj v New Yorku. Vlastným povolaním je psychológ. V súčasnosti pripravuje muzikál, koncerty aj nové platne. A samozrejme stále predáva svoje obľúbené motorky. Má celý život jednu manželku, ktorú pozná už od základnej školy. Spolu s ňou má dvoch synov a už aj dve vnučky!

 

Čo si myslíte, čo je ešte v norme pri skrášľovaní žien a čo už presahuje hranice?

Poviem k tomu niekoľko myšlienok. Neuznávam žiadne plastické zmeny, plastické operácie a podobné veci. To neznášam. A všetky tie umelé hmoty a veci, čo si nechávajú implantovať, s tým absolútne nesúhlasím. Myslím si, že dobrý človek starne krásne a zlý škaredo. Čím je starší, tým je škaredší, a dobrý človek, čím je starší, tým je krajší, takže…, žiadna hranica v kráse ženy neexistuje, lebo žena je najkrajšia z toho, čo je vo vesmíre a musí byť taká, aká je. Proste… Môže sa samozrejme normálnymi kozmetickými prípravkami skrášľovať, maľovať, holiť a podobne…, ale v zásade nie som priateľ veľkých kozmetických úprav…:)) (smiech)

Radšej je lepšie prírodne? Áno! Ešte k tomu veku. Do ktorého veku si myslíte, že je vhodné sa maľovať a upravovať?

Hovorím…, dobrá žena starne do krásy a môže sa donekonečna upravovať, zlá žena starne do škaredosti a nepomôže jej nič.

Dostávali ste po koncerte, často, rôzne návrhy od žien?

(obrovský smiech….), To sa stáva, no…, mám s tým ťažký problém v živote, lebo ma tie baby prenasledujú strašným spôsobom. Preto nikde nechodím, s nikým sa nestýkam. Nenavštevujem podniky, lebo všade na okolo ma otravujú. Vážim si baby, mám ich rád a páčia sa mi, ale v určitom množstve sa to už nedá vydržať. Začne to byť tak otravné, že moja žena je už z toho úplne besná. Takže…, no, a mimochodom, ja som jeden z posledných predstaviteľov československej pop music, čo má pôvodnú manželku.

 

Autorizovaný rozhovor, autor a foto: Marcel Tajcner

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!