Dá sa schudnúť s donáškovým jedlom Jenny Craig?

 
 
 

Jedným z najväčsích úskalí úspešnej diéty nie je jej dodržiavanie, ale jej vytvorenie.

Naplánovanie si jedál so správnym pomerom živín, nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom vitamínov, jeho pravidelný nákup a príprava… to rýchlo omrzí každého. V zahraničí, najmä v Spojených štátoch amerických, su preto mimoriadne obľúbené donáškové služby diétneho jedla, ktoré vám každý deň pred dvere doručia balíček s denným obsahom jedla, presne vyváženým na gram a prispôsobeným vašim požiadavkam. A zdá sa, že takáto diéta skutočne funguje.

Američanka Jenny Craig založila svoj program na chudnutie v roku 1985 a odvtedy pomohola zhodiť nadbytočné kilá stovkám, ba až tisíckam klientov. Samozrejme, ako pri každej diéte, aj túto treba kombinovať s pravidelným pohybom, no pohodlie donášky jedla až pred vchodové dvere je nesmierne lákavé. Zároveň je to aj motivátorom – keď raz vyhodíte z domu všetko tučné, mastné či sladké jedlo a viete, že vďaka pravidelnému prísunu jedla nemusíte chodiť niekoľko mesiacov nakupovať, hnať sa do supermarketu kvôli sladkým tyčinkám, bublinkovým nápojom alebo pol kila slaniny zrejme nebudete.

Jenny Craig zároveň využíva šikovnú formu reklamy, v ktorej v priebehu pár mesiacov predstavuje vybranú osobnosť v procese chudnutia. Zvyčajne sú to mierne obézne herečky, ktoré sa roky trápili chudnutím vo svetle reflektorov a donáškové jedlo Jenny Craig je ich poslednou šancou. Na začiatku reklamnej kampane sa osobnosť prizná, koľko v skutočnosti váži a sľúbi, že za pár mesiacov schudne. Po prvých pár týždňoch a prvých „roztopených“ kilách nasleduje nová reklama a kolotoč sa opakuje. Napokon, posledná reklama s vybranou osobnosťou ju zvyčajne ukáže v plavkách, ako dôkaz, že diéta s donáškovým jedlom skutočne funguje. Ameriku takto očarila v roku 2009 herečka Valerie Bertinelli, v roku 2011 herečka Sara Rue a momentálne je tvárou jedla Jenny Craig herečka Carrie Fisher, ktorá sa preslávila hlavne stvárnením princeznej Lei v trilógii Star Wars a dnes sa snaží získať svoju postavu späť.

Tajomstvo Jenny Craig však nie je ťažké odhaliť, spočíva v rafinovanej príprave jedál, ktoré boli navrhnuté profesionálnymi diétológmi a obsahujú vyvážený obsah ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, nízkotučných mliečných výrobkov a proteínov. Samozrejme, jedlá sú chutné, neopakujú sa a sú vždy čerstvo pripravené. Medzi typické jedlá patrí nízkotučná omeleta z vaječných bielkov na raňajky, jogurt na desiatu, sendvič, šalát a ovocie na obed, cestovina s omáčkou a dusenou zeleninou na večeru a napokon jeden kúsok nízkotučného koláča či pečiva ako „odmena“.

Úspešnú repliku jedla Jenny Craig si môžete pripraviť aj doma. Stačí sa začať venovať teórii jedla a po krátkom čase a osobných skúsenostiach si budete vedieť aj sami dokázať uvariť nízkotučné, no chutné jedlá a diétu nielen začať, ale skutočne a úspešne ju aj dokončiť.

Nina Frisby

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!