Čaro okuliarov (1.)

 
 
 

Legendárny francúzsky návrhár optických doplnkov Alain Mikli zmení váš pohľad na dioptrické okuliare, symboly hendikepu.

Alain Mikli nie je vo svete optického dizajnu ničím menším ako Jean Paul Gaultier v oblasti módy. Jeho kreácie nesú svojský rukopis, sú nezameniteľne francúzske , maximálne originálne a milované hollywoodskymi celebritami i príslušníkmi francúzskej elity. Monsieur Mikli je skrátka kúzelník, ktorý dokáže zmeniť zdravotný a estetický hendikep v sebavedomo nosenú, štýlovú prednosť. Najvyšší čas zoznámiť sa s jeho kreáciami i filozofiou.

  • Dioptrické okuliare pre mňa nie sú nijakou barlou pre oči či nebodaj nižšou verziou bielej palice, ale ideálnym prostriedkom ako ukázať svoju osobnosť bez toho, že by nositeľ musel utrúsiť čo i len jedno-jediné slovo. Keď si na nos nasadíte jeden typ okuliarov ste skrátka niekto úplne iný ako keď zvolíte odlišný dizajn. Okuliare dokážu dokonale zmeniť váš výraz tváre i štýl komunikácie.

  • Dioptrické okuliare predstavujú jedinečný a výnimočný objekt, doplnok, ktorý má praktický význam a zároveň v sebe nesie módne posolstvo, predmet, ktorý otvára dvere do ľudskej duše.
  • Trauma z nosenia okuliarov väčšinou pramení z detstva, kedy sa vám spolužiaci hneď pri ich prvom nosení začnú posmievať a prezývať vás okuliarnik indický. Za okuliare sa však často hanbia aj dospelí ľudia a len veľmi neradi vystavujú svetu na obdiv tento svoj hendikep. Celá moja práca spočíva práve v pretavovaní nevýhody v prednosť, v potešenie a v estetickú záležitosť.

  • Dámsky a pánsky štýl v optickom dizajne dnes už takmer splýva. Okuliare sú pre mňa viac-menej unisexovým produktom. Ide mi v nich v prvom rade o vyjadrenie unikátnej osobnosti ich nositeľa. Rovnakou filozofiou sa riadi napríklad aj značka amerických slnečných okuliarov Ray-Ban. Tie isté modely nosia rovnako muži aj ženy. A na všetkých vyzerajú úžasne. To je tajomstvo ich úspechu.

 

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!