Čaro hrejivého kúpeľa spočíva v použití správnych ingrediencií

 
 
 

Kúzlo horúceho kúpeľa je neopísateľné. Predstava pohodovo stráveného večera, v pariacom sa voňavom kúpeli, je viac ako lákavá. Príjemná hudba a svetlo sviečok robia atmosféru dokonalou. Darujte sami sebe chvíle strávené v zajatí vlastnej kúpeľne maximálne príjemne. Rozmaznávajte sami seba!

Horúci dotyk s vodou si môžete dopriať kedykoľvek sa vám zažiada. S troškou fantázie, správnych informácií si relaxačný kúpeľ pripravíte ľahko a rýchlo v pohodlí domova. Jedným z tajomstiev relaxačného kúpeľa je použitie správnych ingrediencií, ktoré znásobujú jeho prospešnosť. Ku maximalizácii pozitívnych účinkov kúpeľa nepotrebujete desiatky eur. Využite naše tipy, ktoré potešia telo, dušu, ale i peňaženku.

Pravda o prísadách do kúpeľa – aká je ich úloha?

Prísady do kúpeľa majú dve úlohy – šíriť príjemnú vôňu a prinášať úľavu. Mnohé z nich sú unikátnymi dizajnérskymi kúskami, ktoré potešia ľudský zrak a zmysel pre detail. Bohužiaľ, estetická stránka sa podpisuje na pomerne vysokej cene. Ak nemáte v peňaženke zvyšné eurá, účel splnia obyčajné čajové vrecúška alebo sypané čajové zmesi.

Bylinkové prísady do kúpeľa nádherne voňajú a liečia. Správnou kombináciou liečivých účinkov jednotlivých rastlín môžete získať krajšie vlasy či hodvábne jemnú pleť. Vhodná bylinka odstráni zdravotné problémy, s ktorými si neviete dať rady.

Kúpeľ ako liečebný prostriedok

Majiteľky mastnej pleti so sklonom k tvorbe akné a vyrážok ocenia prasličku roľnú. Tri hrste rastlinky dajte do plátenného vrecúška a zaveste na vodovodný kohútik. Pri ťažkostiach s kŕčovými žilami využite liečivú schopnosť kostihoja lekárskeho. Večer pred kúpeľom namočte 500 gramov rastliny do 5-tich litrov vody. Pred kúpeľom doveďte zmes do bodu varu a prilejte do kúpeľa. Postrachom ekzémov, vyrážok a hemoroidov je kúpeľ v harmančeku. Podľa potreby si pripravte odvar tak, že na liter vody pripadá hrsť rumančeka. Nechajte lúhovať 15 minút, sceďte a pridajte do vody. Pri pocitoch nervozity a migréne pomôžu tri hrste čerstvej alebo sušenej medovky. Ak potrebujete dodať energiu a podporiť imunitný systém využite nasledovný recept – do horúcej vody nasypte tri hrste mäty priepornej, dve hrste rozmarínu a šťavu z troch citrónov.

Krajšia vďaka horúcemu bylinkovému kúpeľu?

Výbornými antiseptickými vlastnosťami a schopnosťou poradiť si s celulitídou disponuje breza. Nechtík lekársky regeneruje a ocenia ho všetky typy pleti. Využívajte ho najmä pri podráždenej pokožke. Očisťujúcimi a upokojujúcimi účinkami na pleť disponuje harmanček. Prospieva i pokožke hlavy a vlasom. Významnými tonizujúcimi účinkami sa vyznačuje nevädza. Sťahujúci efekt ocenia najmä majiteľky zrelej pleti. S najrozličnejšími zápalovými ochoreniami pleti si poradí echinacea. Príznaky mastnej pleti možno regulovať používaním zlatobyle ako prísady do kúpeľa.

Preferujte kvalitné prísady do kúpeľa!

Najkvalitnejšími liečivými rastlinami sú posiate lúky a pasienky. Stačí zobrať prútený košík a začať zbierať. Ďalšou alternatívou je pestovanie rastlín vo vlastnej záhrade. Uvedené dva spôsoby nie sú však dostupnými alternatívami pre každého. Našťastie, existujú lekárne a špecializované obchody, kde sa dajú liečivé bylinky zohnať v najvyššej kvalite a primeranej cene. Poslednou možnosťou, najmä pre lenivé typy, sú esenciálne oleje. Predstavujú čisté výťažky rastlín a predávajú sa v koncentrovanej forme.

Náš tip 1 – Relaxačná esencia pre krásu

Do kúpeľa nalejte liter domáceho (prípadne BIO) mlieka, 4 polievkové lyžice plnotučnej smotany, 5 lyžíc medu a 5 lyžíc olivového oleja. Čuchové bunky potešíte niekoľkými kvapkami esenciálneho levanduľového oleja.

Náš tip 2 – Romantický relaxačný kúpeľ

Ingrediencie pre vyčarenie romantického kúpeľa sú jednoznačné. Potrebujete hrubú morskú soľ, niekoľko kvapiek ružového esenciálneho oleja a lupienky z ruží.

Náš tip 3 – Kúpeľ s príchuťou exotiky

Do horúcej vody pridajte téglik smotany, éterické oleje z pomaranča a citróna.

 

Obrázok: freedigitalphotos.net, nuchylee

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!