Buďte krásna a fit s Pole Dance!

 
 
 

Láka vás zmyselnosť tanca spojená so sexi pohybmi? Túžite schudnúť, vytvarovať si postavu a zabaviť sa? Potom je tu pre vás Pole Dance. Pole Dance vyvolal šialenstvo v krajinách celého sveta a je obľúbenou fitnes aktivitou mladých žien, mamičiek i babičiek.

Tanec pri tyči už dávno nepatrí do zhýralého nočného klubu. Vo všetkej počestnosti sa mu môže venovať každá žena bez rozdielu. Pochybnú minulosť tancovania pri tyči nahradila sľubná prítomnosť s ambicióznymi cieľmi do budúcnosti.

Aktuálne je Pole Dance jednotkou v oblasti fitnes. Čaru vášnivých tanečných choreografií pri tyči neodolali ani hviezdy ako Angelina Jolie či Fergie. Pozor, cvičenie má jednu nevýhodu. Je vysoko návykové! Dostane vás svojou umeleckosťou, rafinovanou zmyselnosťou a patričnou dávkou vznešenosti. Atribúty, ktorými sa nemôže popýšiť hocijaký šport.

Ako vyzerá Pole Dance v praxi?

Kovová tyč poskytuje široké možnosti použitia. Otočky, stúpačky, krútenie, držanie a šplhanie – to nie je všetko! Akrobacia a tanečné choreografie sú skvelým nástrojom pre získanie sexi figúry.

Miestami pripomína Pole Dance gymnastiku zmiešanú s prvkami jogy, pilatesu, baletu, silového tréningu, kardia, akrobacie i horolezectva. Všetko je okorenené primeranou dávkou fantázie. Veľký dôraz sa kladie na vkusnosť a zvodnosť pohybov, ktoré dodávajú účastníčkam ženskosť a sebavedomie.

Poznáte výhody Pole Dance?

Fitnes cvičenie Pole Dance prináša so sebou množstvo fyzických a psychických výhod. Pole Dance zlepšuje celkovú flexibilitu, čím sa eliminuje riziko zranení. Tanec pri tyči sa podieľa na zlepšení vytrvalosti. Už vás neprekvapí namáhavý horský výstup ani pokazený výťah vo výškovej budove. Obrovským pozitívom je, že tanec pri tyči nezaťažuje kĺby. Pole Dance formuje figúru a pomáha zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Tvaruje problematické zadné partie a bruško. Navyše je maximálne zábavný. Počas cvičenia sa odreagujete a zabudnete na všetky problémy. Nevyhnete sa pôsobeniu skvelých hormónov šťastia, čo sa výrazne prejaví na vašej nálade. Zmyselný tanec pri tyči zanechá hlbokú stopu na vašom sebavedomí! Vo všedných dňoch sa budete cítiť žensky, vyrovnane a sebaisto!

Vyžaduje si Pole Dance špeciálnu prípravu?

Pole Dance je stvorený pre každého. Nezáleží na veku, váhe ba ani stupni kondície. Lekcie sú zostavené tak, aby postupne budovali fyzickú zdatnosť a učili princípom Pole Dance. Nemusíte sa obávať, pretože Pole Dance je zostavený takým spôsobom, ako šlabikár pre prváčikov. Učíte sa pomaly, postupne a hravou formou. Zo začiatočníka sa postupom času stáva tanečník s narastajúcimi známkami profesionality.

V prípade, že ste Pole Dance videli naživo alebo prostredníctvom videa, určite ste si všimli, že dáva zabrať svalom rúk, ramien a chrbta. Počas Pole Dance pracujete s vlastnou váhou, čo je fyzicky pomerne náročná záležitosť. Z tohto dôvodu je vhodné (nie povinné) posilňovať uvedené oblasti. Venujte sa silovému tréningu zameranému na posilnenie celého tela a nepodceňujte kardio aktivity, ktoré pozitívne ovplyvňujú kondíciu.

Pokiaľ vás Pole Dance láka, ale nie ste si istá, či je vašou šálkou kávy, žiadny strach. Väčšina profesionálnych inštruktorov ponúka prvé lekcie zadarmo alebo sú nezáväzné.

[spacer size=”20″]

Obrázok: freedigitalphotos.net/Salvatore Vuono

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!