Buďte cool!

 
 
 

Londýn? Príliš hrdý. Manchester? Príliš ponurý. Newcastle? Príliš grázlovský. Bristol? Taký akurát. V preklade: najcool metropola Anglicka.

Mesto ležiace takmer na pobreží Keltského mora pritom nie je len takým nejakým, onakým, dajakým, kadejakým či hocakým pochybným trendom aktuálnej sezóny. Skrátka, na rozdiel od šiat z dielne Prady pripomínajúcich rybie šupiny nie je prchavým hitom na jeseň/zimu 2011. Práve naopak, Bristol predstavuje z každej strany preverenú klasiku, ktorá do módy vošla už pred pár dekádami a našťastie sa z nej tak skoro nechystá vyjsť. Metropola, šiesta najväčšia v Anglicku a ôsma najväčšia v Británii, je plná nezvyčajných graffiti čarbaníc, nepochopiteľných keramických výtvorov a funky hudby. Plným právom je preto pasovaná za mekku kreatívneho ľudu anglického. Pokiaľ netrpíte predsudkami a vaše plecia neťaží bremeno konzervativizmu, pokladajte za vopred vybavené, že Bristolu prídete na chuť ľahko, rýchlo a doživotne i vy.

Nijaké iné city v Spojenom kráľovstve sa jednoducho nemôže pochváliť takou sviežo-šťastno-drzou atmosférou ako hlavné mesto anglického juhozápadu. Pod poetickým krákaním čajok z neďalekých blatistých morských brehov sa tu rodia najospevovanejšie animované anglické filmy, kontroverzné graffiťácke divy anonymného Banksyho a drotárske majstrovské výtvory pouličných umelcov. Ak sa vám teda cnie za výletom, pri ktorom do seba nasajete atmosféru coolerstva, spoľahnite sa na naše rady a hneď a zaraz si do Bristolu zabookujte letenku.

Po zdarnom pristáti radíme nemrhať vzácnym časom a len tak podaromnici vysedávať v štvorhviezdičkovom hoteli. Vidieť predsa treba Banksyho graffiti roztrúsené po celej takmer polmiliónovej metropole, ultra modernú nákupno-zábavnú štvrť Temple Meads, art shopy na strmej Park Street, duchmi obývané Christmas Steps, nebezpečný visutý most Clifton, rozpadávajúci sa pub pri rieke Avon s fish and chips podľa storočného receptu aj piváreň s ponukou banánových, citrónových, čerešňových, jahodových a zázvorových ležiakov. Takže? Šťastnú cestu, dobrú chuť a na zdravie, milé coolerky!

Text: Lucia Mušáková

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!