Rozhovor o kráse s Alenou Heribanovou (3.)

 
 
 

„Zdravý štýl to nie je len o tom mať pekné telo, ale mať aj hlavu v poriadku.“


Alenka Heribanová pre webový portál „Krásne telo“

 

Ikona televíznych obrazoviek ešte z generácie hlásateliek, tvár Avonu, zakladateľka a spolumajiteľka umeleckej agentúry Herial, s.r.o. Jej relácia Anjeli strážni beží už ôsmy rok na televíznych obrazovkách. Ako dvadsaťštyri ročná ukončila štúdium v odbore angličtina – slovenčina, na Filozofickej fakulte v Bratislave. Zároveň v tom čase začala pracovať ako hlásateľka Československej televízie – Štúdio Bratislava. Má manžela Jozefa Heribana, s ktorým má dve šarmantné dcéry Tamaru (*1985) a Barboru (*1990). Napísala dve knihy Vždy s úsmevom a Babinec. Momentálne pracuje na novom koncepte svojej relácie Anjeli strážni a mnohých akcií, ktoré súvisia s onkologickými ochoreniami.

 

Lekári takisto zdôrazňujú, že príčina chorôb je v našej psychike. Aké rady a tipy by ste dali čitateľom nášho portálu „Krásne telo“?

V našom veku je veľmi dôležité, aby si ľudia našli zmysel života v tom, že budú zdravo žiť, hýbať sa, chodiť do divadla, kina, viac času tráviť s deťmi, rodinou, chodiť na prechádzky. Keď sa chcú hýbať viac, odporúčam psa. S ním musia chodiť na prechádzky každý deň. A určite neriešiť žiadne diéty, pretože diéta je stres. Človek sa už v tomto veku naozaj nepotrebuje stresovať. Stres je všade okolo nás, vo všetkom možnom a keď si ho vymyslíme ešte v rámci svojho vlastného života, to nie je dobré. Všetko čo nám chutí, treba s mierou. Pritom sa venujeme športu a zdravému spôsobu života. Dostatok spánku, vody, pohybu…, týmto spôsobom môže každý jeden človek v pohode starnúť a vôbec sa nemusí trápiť tým, že mu každý rok niečo pribudne.

Prečo sa hovorí o dobe 70 – 80 rokoch ako o neestetickej (mám na mysli ochlpenie v podpazuší, na nohách) a teraz o módnom trende, keď v čiernobielych filmoch je vidieť herečky, ktoré sú po depilácií.

Ženy sa vždy starali o seba. Vôbec tu nejde o sedemdesiate roky, veď už staré Egypťanky (cca 2000 rokov pr. Kr.) sa starali o seba a depilovali sa. Pravda je taká, že v 70 – 80 rokoch (20. Stor.), šlo o tzv. ľudový typ človeka. Naturálna, pracujúca žena, robotníčka, roľníčka…, to bol istý ideál. Jednoducho, sa za to nehanbili. Demonštrovala tým, že je to správne, pretože nie je meštiačka ani buržujka. Dnes je opäť iná móda, kde byť „in“ je „kuul“

Čo si myslíte, mal by byť muž prirodzene zarastený, alebo sa má tiež depilovať a upravovať. Kde sú hranice?

Kedysi som čítala predpovede Sibyly, že príde vek, keď nerozoznáš ženu od muža, a neverila som tomu, že to môže byť pravda. A naozaj. Žijeme v dobe, keď muži chodia na plastické operácie, nosia farebné odevy, obliekajú sa takmer ako ženy, pestujú sa, kupujú si pravidelne parfémy. Pritom však nemôžem povedať, že by mi to prekážalo. Jednoducho to priniesla doba a dnes dobre pestovaný muž, je skôr úspešný ako muž, ktorý nedbá o seba a všetko zakladá iba na svojom mužstve, vodcovstve, fyzickej sile…

Takže, kde sú hranice, kde je tá miera? To je ťažké povedať. Sú skutočne muži, ktorí sa starajú o seba, sú pestovaní, vždy dobre oblečený a v tomto sa trochu podobajú na ženy, ale môžu dokazovať to „mužstvo“ iným spôsobom.

Posledná šalamúnska otázka: „Z Biblie vieme, že Adam bol stvorený na obraz Boží a žena z Adamovho rebra, logicky mi vyplýva, že Adam by mal byť vždy krajší ako žena, ale je to naopak. Ako si to vysvetľujete, že žena z Adamovho rebra je krajšia?

Zaujímavé je, že Pán Boh, keď tvoril tieto dvojice – male a female, tak vždy mužský predstavitelia akéhokoľvek druhu zvieracej ríše sú krajší ako samičky. Keď som bola v Keni, lev, ktorý leží pod stromom, je síce samotár, ale má veľmi nádhernú hrivu a je krásny, že v porovnaní s levicou je to fešák. Bažanty sú oveľa krajšie ako bažantice, tak isto je to u leopardov, rysov, že sú väčšie a majestátnejšie tvory ako ich samice. Iba u ľudí je to trošku inak, ale povedala by som, že je to možno konvencia. Krásny muž typu Adonis, alebo Michellangelov Dávid, to sú veľmi krásni muži. Ženy sa starajú viac o seba, ale nepovedala by som, že sú tým krajšie. Mne sa páčia aj muži aj ženy. Ženy sú krehkejšie, ale aj krásni muži sú krásny, tak isto ako krásne ženy…

 

Autorizovaný rozhovor, autor a foto: Marcel Tajcner

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!