Ako zabrániť nadmernému vypadávaniu vlasov?

 
 
 

Vlasy na oblečení, vankúši, vo vani po umývaní či česaní. Vlasy všade, kde sa pohneme. Len tam, kde by mali byť, je ich stále akosi menej. Zdeseným pohľadom pozeráme na svoj obraz v zrkadle a pýtame sa: „Prečo?“

Krok číslo 1 – Odhaľte príčinu!

Za nadmerným vypadávaním vlasov stojí niekoľko príčin. Popredné priečky „ničiteľov krásnych vlasov“ patria stresu a nezdravému stravovaniu. Vlasom škodí časté a nešetrné farbenie, trvalá ondulácia a žehlenie, pretože k eliminácii škodlivého vplyvu je potrebné využívať vhodnú ošetrujúcu kozmetiku.

K vypadávaniu vlasov prispieva „agresívne“ rozčesávanie po umytí. Odborníci odporúčajú využitie hrebeňa s veľkými zubami, nanášanie kozmetiky uľahčujúcej rozčesávanie vlasov až na polosuché vlasy. K bežnej starostlivosti o vlasy patrí fénovanie. Vlasy sušte studeným vzduchom vo vzdialenosti minimálne desiatich centimetrov. Vyhýbajte sa tesnému sťahovaniu vlasov do gumičky.
Rovnako môže za vypadávaním vlasov stáť užívanie niektorých liekov, dedičnosť, používanie nevhodnej vlasovej kozmetiky, tehotenstvo a viaceré ochorenia.

Krok číslo 2 – Stanovte komplexné riešenie!

Podarilo sa vám odhaliť príčinu? V tom prípade sa snažte odstrániť všetky príčiny, ktoré môžu byť za vypadávanie vlasov zodpovedné. K náprave s najväčšom pravdepodobnosťou príde po niekoľkých týždňoch.

Snažte sa ťažkosti s vypadávaním vlasov nepovažovať len za kozmetický problém. Možno sa vás snaží organizmus varovať, že „niečo“ nie je v poriadku. Strata vlasov môže súvisieť s permanentným stresom, nedostatkom vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Zaraďte do jedálnička bielkoviny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B (najmä biotín, B5, B6) a E, potraviny bohaté na železo, selén a zinok. Do svojho jedálnička zaraďte konzumáciu lososa, strukoviny, zeleninu tmavozelenej farby, orechy, vajíčka, celozrnné potraviny, mrkvu a kvalitné mliečne výrobky. Naučte sa relaxovať a športovať. Pravidelná pohybová aktivita je najlepším prostriedkom odbúravania stresu.

Bezpečné prostriedky z lekárne Matky prírody

Pokiaľ ste sa beznádejne zamotali v spleti najmodernejších preparátov, ktoré sľubujú bujnú hrivu, nevzdávajte sa. Stále máte k dispozícii množstvo účinných prostriedkov od najlepšej lekárky – prírody. Pozitívne účinky viacerých z nich boli potvrdené početnými vedeckými štúdiami.

Vedci z Južnej Kórei sa zhodujú na tom, že ženšen má schopnosť eliminovať stres a pozitívne vplýva na vlasové folikuly. Pokiaľ túžite po pevných a hustejších vlasoch, užívajte kvalitné preparáty zo ženšenu. Na pokožku hlavy pravidelne aplikujte éterický olej.

Druhou alternatívou je využitie pŕhľavy dvojdomej a ďalších rastlín, ktoré podporujú rast vlasov. S troškou šikovnosti a dobrej vôle si vlasovú tinktúru vytvoríte sami v pohodlí domova. Do dvoch litrov kvalitného octu pridáme po 20 gramov z arniky, lopúcha a žihľavy; po 15 gramov brezy, rozmarínu a levandule. Varíme 5 minút a necháme pol hodinu vylúhovať. Následne prefiltrujeme a využívame každodenne ako vlasové tonikum pri masáži pokožky hlavy.

Náš tip

Pre celkovú výživu vlasov naneste na pokožku hlavy a vlasy krúživými pohybmi panenský olivový olej. Vlasy zakryte igelitom a nechajte pôsobiť celú noc.

 

Diskusia obsahuje 2 komentárov:

  1. Rose píše:

    True, but if one thinks about black holes for a moment, the singularity or centre of the black hole where space-time or the matter field do7e#&n821s;t exist, could act in the same way as a Bose Einstein Condensate(a super atom state). If this is correct, any signal or photon beam that could overcome and penetrate the event horizon ,could be collected from or intercepted from another black hole at quantum entanglement speeds, where time and space are not a factor.

  2. Evka M. píše:

    moj tip je hadi olej od hristiny zastaví padanie vlasov a podporuje rast nových

 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!