Afrodiziaká

 
 
 

Aj afrodiziaká, prostriedky, ktoré zlepšujú sexuálny apetít, majú svoju históriu. Vedci hovoria, že ich poznali už starí Egypťania, s čím sa spája aj ich pomenovanie podľa bohyne lásky Afrodity.

Neviem, či ste už počuli o tom, že za najstaršie zachované afrodiziakum sa považuje sušený krokodílí penis. Známym staroegyptským sexuálnym stimulom sú aj jašteričie chvostíky a ostne morských ježkov. Ak hľadáme tie romantickejšie, tak sem určite patria aj červené ruže, a nakoľko staré príslovie hovorí o tom, že láska ide cez žalúdok, tak sú to aj mnohé potraviny.

O historickom pôvode afrodiziák hovoria aj Francúzi. Viete, ako si Ľudovít XV. zlepšoval svoju potenciu? Sama madame de Pompadour mu varila odvar z koreňa mäty a zelerovú polievku na zlepšenie potencie. Francúzske ženy sú zas vďačné účinku hľuzoviek posypaných čiernym korením. K dokonalejšiemu vzrušeniu ženy môže pomôcť banánová dužina.

Ľudia cieľavedome pripravovali doma rôzne potraviny na blahý vplyv sexuálneho apetítu. Známa je napríklad ryža v smotane alebo mandľovej polievke, ktorá sa zvykla posypávať cukrom a škoricou. Až do prasknutia sa v mlieku varili červené a strakaté fazule, potom ich posýpali čiernym korením, galgánom, vlašským kôprom a cukrom.

Dokonca ani pojem posvadobné medové týždne nie je náhodný, spája sa s afrodiziakálnymi účinkami tejto sladkosti. Sexuálne túžby pozitívne ovplyvnia medové koláčiky či med s pečivom, pretože aj obilie sa viaže k bohyni plodnosti Ceres.

Aj vy môžete vyskúšať niektoré z týchto afrodiziák a uvidíte, či tak skutočne fungujú, alebo radšej navštívte sexshop a poraďte sa o nejakých pomôckach na spestrenie vášho intímneho života.

Ženy často k zvýšeniu sexuálnej túžby partnera používajú aj svoj vzhľad, na ktorého úprave si dávajú veľmi záležať, isto vám niečo hovorí pojem zvodné mihalnice.

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!