4 mýty o pití piva! Nenechajte sa odradiť!

 
 
 

Idú vám na nervy posedenia vášho priateľa s kamarátmi pri pohári oroseného moku, vyrobeného z vody, sladu, chmeľu a pivovarského droždia? Možno je načase prehodnotiť svoj postoj, zavolať priateľkám a z času na čas si dopriať po jednom “malom a chladenom“ v ženskom kolektíve! Okrem mýtov, ktoré o pive pretrvávajú, vám prezradíme i tipy na využitie piva v domácej kozmetike.

O tom, že pivo uhasí smäd vedeli už Egypťania, zdravotné výhody piva potvrdili desiatky neskorších vedeckých štúdií. Striedma konzumácia piva je prospešná pre zdravie i krásu. Neveríte?

Mýtus číslo 1 – Z piva sa priberá!

Vedci za posledných niekoľko rokov vykonali viacero výskumov, ktoré potvrdzujú, že striedme pitie piva nemá s priberaním vôbec žiadnu súvislosť. Zaujímavosťou je, že u žien dokonca zrýchľuje metabolizmus. Ak pijete pivo riadne vychladené, spotrebu kalórií zvyšujete zásadným spôsobom, pretože organizmus musí vynaložiť energiu navyše – na zohriatie studeného piva. Ak by sme chceli pivo porovnať s inými nápojmi, je dokonca menej kalorické ako niektoré ovocné džúsy alebo mlieko. Záver je jednoznačný – pri dodržiavaní zásad zdravého životného štýlu vám niekoľko malých pív týždenne neuškodí, ale pomôže!

Mýtus číslo 2 – Pivo znižuje kvalitu života a skracuje ho!

Ľudstvo sa neustále snaží zistiť, ktoré faktory vplývajú na vitálny, plnohodnotný život a zaručujú dlhovekosť. Rovnaká otázka trápi aj vedcov. Väčšina z nich sa zhoduje na tom, že mierna konzumácia alkoholu je jedným z predpokladov dlhého života. Vysvetlení je viacero. Prvé z nich spočíva v zložení niektorých alkoholických nápojov. Pivo a víno obsahujú množstvo cenných látok, ktoré pri striedmom pití pozitívne vplývajú na organizmus človeka. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že ľudia najčastejšie konzumujú alkohol v spoločnosti rodiny, priateľov a známych, čo im dodáva spokojnosť. Nuž a radosť zo života, spokojnosť a dobré medziľudské vzťahy sú predpokladom ku kvalitnému prežitiu života.

Mýtus číslo 3 – Pivo je bezcennou tekutinou, ktorú vymysleli muži!

Omyl, milé dámy, pivo je užitočnejšie, ako ste si doteraz mysleli. Pivo využívali pre udržanie krásy ženy v starovekom Egypte tisíce rokov pred nami. Pivo obsahuje rad látok, ktoré prospievajú telu, duši i ženskej kráse. Vitamíny skupiny B sú zárukou dobrej nálady, kvalitného spánku a schopnosti zvládať stresové situácie. Navyše, sú nevyhnutné pre príťažlivú pleť a vlasy. Magnézium vykonáva v organizme celý rad funkcií a je rovnako dôležité pre svaly a nervy. Srdce by nemohlo fungovať bez draslíka, vápnik je zasa dôležitý pre kosti. Väčšina uvedených vitamínov a minerálov pochádza z jačmeňa. Nesmieme zabudnúť na ďalšiu dôležitú zložku piva, ktorou je chmeľ. Chmeľ je v prvom rade surovinou, ktorá je zodpovedná za charakteristickú chuť piva, ale má aj upokojujúci účinok. Naše babičky ho využívali ako prírodné sedatívum.

Mierne pitie piva znižuje hladinu zlého LDL cholesterolu, zvyšuje úroveň dobrého cholesterolu, disponuje protizápalovými účinkami a zlepšuje obranyschopnosť organizmu. Pivu by sa nemali vyhýbať ženy v klimaktériu, ktoré je spojené so zvýšeným rizikom vzniku osteoporózy. Viaceré výskumy potvrdili, že alkohol znižuje riziko vzniku cukrovky až o 30 percent a pomáha pri liečbe diabetu 2. typu.

Mýtus číslo 4 – Nealkoholické pivo nemá žiadne zdravotné prínosy!

Po nealkoholickom pive väčšinou siahnu šoféri, aby oklamali chuťové poháriky, ktoré túžia po pravom alkoholickom pive. Nealkoholické pivo je v skutočnosti prospešné aj pre športujúcich a dojčiace mamičky. Viaceré výskumy zdôrazňujú, že nealkoholické pivo stimuluje produkciu materského mlieka (platí to samozrejme aj pre alkoholické pivo, ktoré nie je pre dojčiace matky príliš vhodné). Chmeľ navodzuje pocit pohody a pivo vo všeobecnosti dodáva mamičkám mnohé živiny.

Športovci vydajú počas pohybovej aktivity množstvo energie, strácajú tekutiny a významné minerály. Nealkoholické pivo je vhodnou voľbou pre doplnenie pitného režimu. Je zdrojom rýchlych sacharidov, ktoré dopĺňajú energiu a disponuje menším množstvom kalórií ako veľa iných nápojov. Zaraďuje sa do kategórie izotonických športových nápojov, ktoré sú pre športovca najlepšie.

Objem, lesk a rastúce vlasy vďaka pivu!

Ak chýba vašim vlasom objem, padajú vám, a sú bez života, oplachujte ich pravidelne v kvalitnom pive. Pivo naneste krúživými pohybmi do pokožky hlavy a na celú dĺžku vlasov. Nechajte pôsobiť dlhšiu dobu a opláchnite.

Druhý recept je nasledovný: Zmiešajte 30ml vody, 2 polievkové lyžice kvalitného jablčného octu, 30 ml piva a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu.

Pivo ako prostriedok získania krásnej pleti

Pivo slúži ako prevencia kožných ochorení. Do kozmetických procedúr by ho mali zaradiť ženy, ktoré trpia akné. Stačí ak tampón navlhčíte pivom a ošetríte ním očistenú pleť.

 

Mirka

 
 

Pridajte komentár:

 
 
 

 

Sme na Facebooku!